Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz GhanBuri Ghan #17 üzenetére

    Majd amikor beletörik a PenDirve-ot az USB-be A floppyt még ki lehetett feszegetni, amikor ferdén erőltették bele, és a meghajtó még túl is éli ált. -> szörnyű, hogy miket lehet látni, pl a múltkor a takarító kirántotta a nyomtató kábelét, és úgy nyomta vissza, hogy két tű visszacsúszott -> mire rájöttem, hogy miért nem működik a nyomtató (persze nem szólt, hogy ''szerelt'', kívülről meg normálisnak látszott), aztán ott van a sorosportra dugott monitor (''hát kijött, és visszadugtuk'' szöveggel -> hogy a francba bírták belenyomni:O ). Ráadásul régi gépeken nincsen USB, és ha veszel is bele kártyát, szerintem a 3.11-es win nem fog kapásból egy új betűjelet rendelni a pen-hez, amikor bedugod (a DOS meg főleg nem). Ott van még az az idő is, amíg a titkárnők/stb kijavítja a cetlijein, hogy nem az A:-ra kell kétszer kattintania, hanem a D:-re (főleg, hogy esetleg minden gépen más betűjele lesz) -> ez kiborító, amikor próbálsz nekik valamit elmagyarázni, és elkezdi leírni, de azt nem, hogy mi van a képen, hanem csak azt, hogy egymás után milyen gombokat kell lenyomni, aztán ha egyszer valami máshogy történik, akkor már telefonál is (rosszabb esetben észre sem veszi, és kitudja mit csinál a gépen).

  • Male

    nagyúr

    válasz GhanBuri Ghan #39 üzenetére

    A hálózat van akinek magas, ráadásul ha csak a szomszéd gépre kell valamit átvenni, akkor egyszerűbb egy floppy, mint hogy hálózaton felrakja valahova, és onnan a másik gépen leszedik (közvetlenül nem látják egymást a gépek, csak a szerveren vannak a cuccok, és ott néhány embernek van csak írási joga, és nekik is csak bizonyos könyvtárakba -> ha valaki más akar odarakni valamit, akkor írási jogot kell neki adni arra az időre, stb -> szóval bonyolult). Amúgy néhol ki lett cserélve 120-as floppyra (jópár éve), ahol nagyobb méretű adatok vannak (pl digitális fényképek -> 8-9 MB-os képek), a hálózatot meg nem kell ilyen fölösleges dolgokkal terhelni.

  • Male

    nagyúr

    válasz Polesz #42 üzenetére

    Szerintem egyszerűen túl sokat akartak nyerni rajta, aztán meg ott volt a 120-as floppy is, meg egy csomó más alternatíva (hasonlóan az írható DVD-khez -> +,-,RAM és már a DVD-t leváltó cuccokról beszélnek a cégek -> így egyszerűen nem hagyják elterjedni).

Aktív témák