Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    Gyerekek majd ha egy süket felhasználónak elmagyarázza valaki, hogy hogyan is kellene más alternativákat használni. És azt utánna tudná is keyelni akkor talán vége a Floppy nak. De jelenleg még jó ideig nem lesz vége.
    Pláne ha sok irodában még P1 -el dolgoznak. Pen drive mi? USB? P1 esetén?
    Még a CD olvasó is ritka, nem hogy iró. USB -ről meg ayt sem tudják, hogy eszik -e vagy isszák.
    Mellesleg a CD irás tovább tart mint ha floppy ra másolnak egy kis doksit.
    Meg körülményes is kicsit. Mondjuk Direct CD vel már lehetne CD-RW -re.
    De ha elkezdtek számolni, hogy mennzibe is kerül egy CD iró. + CD-RW
    És mennyibe is kerül egy Floppy meghajtó, meg hozzá mondjuk 100 lemez.
    Akkor kapásból még mindig a Floppy az olcsóbb. Lehet hogy nem monern.
    de ez van.

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #17 üzenetére

    30$ ok. kb 7e Durván.
    Jó és hogy dugod rá egy olyan gépen ahol még USB prot sincs?
    Ez elmesélhetnád nekem. Másrészt ahasználata elég bonyolult. Látom nem láttál még felhasználót. Amikor aSima Floppy használata is komoly probléma.
    Mire megszokták, hogy hova is kell dugni a kislemezt. A két meghajtó közé akarták elősször begyömöszölni. Meg Fejel lefelé. Meg isten tudja hogyan.
    2 év alatt eljutottunk oda, hogy nagyából mindenki tudja hogyan is kéne használni.
    És akkor PenDrive mi? Amikor sok Nt3.x -et és 4 -et használnak.
    PRóbálkozni lehet, de nem fog menni. Még egy kis időnek le kell telnie, hogy ez a floppza multé legyen. Szerintem minimum 2-3 de akár 4 év is eltelik addig.

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #21 üzenetére

    Hiába van hálózat, ha el akarja vinni a hállózat tól külön lévő másik géphez.
    Egyébként afelhasználók kb 60% -a még mindig asznál Floppy -t.
    Lehet hogy meglenne nélküle, de használja mert ez a legegyszerűbb.
    És rengeteg cég vana ki csak akkor fog váltani P1 ről ha az bedöglik, vagy az adott program amit feltétlenül hasznániuk kell az már nem fut. Ezek a csere okai.
    És oprendszert csak akkor cserélnek ha azon már nem fog futni valami.
    Azért nem cserélnek mindenhol mert elavult és már PenDrive -ot akarnak majd használni.
    Másrészt Nekem is sok segitség még mindig a Floppy. Pen Drive ról bootolni elég macerás. Pláne mert CD olavsó sincs a gépekben. Sok céges gépbe direkt nincs CD olvasó sem. És ha bekrepál javicsd meg, de le van ragasztva. Garos.
    Installálj rá valamit. Floppy nélkül lehetetlen lenne megoldani.
    Bele kell nyugodni sokáig porondon lesz még mindig.
    Nem mellesleg a nagy 5.25 -s Lemezeim és olvasóim a mai napig használatban vannak. Mert a 6 éves lemez az istennek nem akar megdögleni :-)
    A 2 hetes kis lemez meg ujjonan is rossz :-)

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #53 üzenetére

    Hát látom nem vagy képben. Nagyon nem.
    6 éves gépről beszélünk. Próbálj Bootolni vele. USB ről. Ha sikerült szólj.
    Megnézem. CD nincs benne. Mert céges gépbe gyakorlatilag tök felesleges.
    Nem tudom minek erőlteted anyira a PenDrive -ot mert szebb a neve? Vagy ujabb Vagy miért? Vagy csupán azért mert csak ahogy az emberek nagytöbsége?
    Még tul hamar lenne leváltani. Teljesen képtelen kitölteni bármilyen más eszköz a helyét.
    Még vagy 5 év biztosan eletlik mire lesz rá alternativa.
    Amugy USB ről a vancsi uj gépem sem tud Bootolni. Pedig még csak nem is Noname. Elég neves cégtől vették. És mégis. De mondjuk sokramegyek vele mert a Cég standard a Win Nt4 asztali oprendszernek és mást nem lehet használni.
    Ugyhogy USB kezelés van is meg nincs is. Inkább csak disznek van a gépen.
    Na nem mintha nekem nagyon hiányozna.
    És nem az egyetlen egy cég it a környéken. Külsős vagyok és járok egy két helyre. Nem 5 fős vállalatok. És a Standard az még mindig a Floppy.
    De igazuk is van valahol. Nincs olyn eszköz még ami kiválthatná.
    Tetszik nem tetszik ez van. Vannak más megoldások, de teljesen kiváltani jelenleg nem tudja semmi!!

    Egy mezei felhasználónak meg akár órákon át is tarthatsz te bármilyen bemutatót. Ugy is kérezősködni fog, Vagy elcseszi az egészt. A legtöbb helyen Még A Floppy pontos helyre illesztése is probléma. Többiről nem is beszélve. A rendszer gazda 2,5 órán kerezstül papolt a lemez irás és olvasás védelméről. Nem voltak képesek felfogni. A mai napig nem tudják felfogni a dolgot. 2 éve történt. Ezek magasan képzett 1-2-3 diplomás emberek kivétel nélkül. Ugyan nem műszakiak, de ez alapkövetelmény lenne. És nem tudják felfogni.

    Elég szűklátókörű megközelitésből bizonygatod az igazadat.

  • Benőke

    őstag

    Ja mégvalami. A főiskolák és egyetemek nagy része is Floppy -n kéri még a szakdolgozatokat. A nyomtatott forma mellet. CD -n el sem fogadják.
    PenDrive ról már nem is beszélek. Persze vissza nem adják mert archiválni kell nekik is. (Ilyenkor a félig halott lemezeimet jól el lehet sütni :-) )

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #69 üzenetére

    Az nem vitás, hogy elavult.
    De mint mondtam még nincs ami kiváltsa véglegesen és teljesen.
    Minden igaz a kis Floppy ról amit irtál. Nem is vitatom.
    eddig sem vitattam, de Lecserélése még nagyon korai.

    Én csak példákat hoztam fel, hogy miért is nem lehet leváltani,
    de ennél több valós eset is van. Jó a PenDrive jó a CD-RW
    Direct CD vel párositva. Én ezt használom, csak DirectCd nélkül.
    De sokszor van hogy a floppy egyszerűbb gyorsabb.
    De tényleg nem megbizható a floppy lemez. Mármint a kicsi.
    Othon megvan még az 5,25 -s meghajtóm és lemezeim, de mind működik, pedig nem mai darabok. Annak nem lehet a szemére sem vetni, hogy megbizhatatlan.
    kb 6 évesek.

    De mondok érdekességképpen egyet, hogy manapság is vannak olyan SW -k amiket Floppy -n frisitenek. Az ügyfél ezt kéte. Kap időnként 8-10 lemezt.

    A felhsználók és a jelenlegi helyzet azt mutatja, hogy sok aleternativa van.
    Viszont nem csak az a baj, hogy a felhasználók nehezen fogadják be ezt az uj módot. Ami lassan szükségszerű, hanem gyakorlatilag igény sincs a lecserélésére.
    Mindenki elfogadta, hogy ilyen hibái vannak és kész. Hozzászoktak.
    pl a mai napig othon ha kell dos mod nem CD ről bootolgatok, hanem a jól bevált lemezről. Persze nagy lemezről. Pedig pont 10 éves a Boot lemezem. A tartalma azért nem, de kb 10 éve vettem :-)

  • Benőke

    őstag

    válasz tothjozsef #71 üzenetére

    Hát igen nekem is vannak Szines lemezeim :-))))
    Mindkét tipusból :-)

    Meg egy 1 szinű 8 colos is akad :-)))
    Még a meghajtó is meg van hozzá valahol :-)))

Aktív témák