Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • User64476

    őstag

    Szerintem ennek semmi értelme. Egyetlen előnye lesz, hogy a szoftvergyártók még az eddiginél is kevésbé optimalizált, óriási, keszekusza programokat fognak megjelentetni... Már ezt sem tartom normálisnak, hogy az XP közel 2Gb-ot emészt fel... Annyira nem csillivilli, sőt, annyira nem is jó. Szerintem ez a lustaság legjobb ösztönzőjévé fog válni, írjunk 6szor akkora programokat, úgyis elfér... Ja és ugye ne optimalizáljuk, meg úgyis van 8Ghz-es procink, akármilyen szar lassú a program, elfut... :( Visszatérhet végre a BMP és a WAV kora, mert úgyis elfér, minek tömörítsük?! :(

  • User64476

    őstag

    válasz L3zl13 #3 üzenetére

    Ha belegondolsz, a film warezoláson kívül ez a szerkesztgetés igencsak rétegmóka... Egy átlagjúzer nem szerkeszt huffyuv alapon filmet, max a windóz múvi mékerrel, de az akkor már egy dörzsöltebb fajta átlagjúzer. :)

    1. Jelenleg azt mondhatjuk, hogy _terjed_ az ADSL, cselló, egyéb broadband. Ezek azért igen drágák, sokuk forgalmi korlátos, vagy azzá fog válni a köv. években. Kétlem, hogy átlagjúzerkoma nekikezd leszedegetni holmi fájlmegosztóról egy DVD image-et, ami elviszi a havi korlátjának felét, harmadát, és még az időről nem is beszéltünk, amibe ez kerül.
    2. Jönnek a duplaoldalas DVD írók, a jelenlegi dvd írók pedig kezdenek emberi árba kerülni. CDt írni soksok átlagjúzer koma tud, megindulhat hát a DVD alapú jobb minőségű filmcserebere, csak úgy, mint ahogy az eddig CDn ment, bár az 1. pont miatti kételyek még mindig fennálnak bennem.
    3. Kinek van otthon HDTVje? Szvsz. keveseknek, aki filmet warezol, az nem plazmatvn teszi, hanem jó kis genius 5.1 minirendszerrel a gépén, a monitorján nézi a filmeket. Ehhez nem kell HDTV, nem is látható jelentős különbség. A DVD is felfutó ág jelenleg, hová rohanunk azzal a HDTVvel?
    4. A warez és nem warez internetes filmek/tv adók pont a broadband korlátozott sávszélessége miatt igyekeznek minél kompaktabb méret melett minél jobb minőséget nyújtani. Ez itt a tárhelyméret szempontjából nem kifejezetten nyomós érv...


    Ezekkel természetesen nem megcáfolni akarom, hogy jönnek a nagy winyók, csak úgy érzem, hogy kezdenek kimenni a divatból a kompakt, lényegretörő, tetszetős, gyors programok. Helyettük a ''végtelen'' tárkapacitás miatt (vagy épp az igényt generálandó) jöhetnek a nagy bumfordi bloatware-ek. Semmi haszna, hogy nagy, csak emészti a helyet, de ultracsillivilli.

  • User64476

    őstag

    Emlékszem még, hogy kb. 3 évig problémamentesen elvoltam egy 17 gigás winyóval, meg egy win98se-vel. A barátnőmnek kb. 3 hónapja raktam össze egy gépet 20 gigás winyóval. XP, néhány játék, pár mp3, és megtelt. Fél éve úgy érzem, mintha 2 számmal kisebb cipőt hordanék, ha a gépét használom. :)

    [Szerkesztve]

  • User64476

    őstag

    válasz Cathfaern #13 üzenetére

    Hát-hát... Én még soha nem kerestem valamit BMPben :)
    Azért baj, mert az internetes sávszélesség soha nem lesz az otthoni géped winchesterének a sebességével egyenlő. És amíg ez így lesz, minimum kényelmetlen lesz nagymennyiségű adatot küldözgetni a neten, pedig ez már igencsak a munka, játék, kikapcsolódás, szórakozás szerves része.

    Tessék mindenkinek a lame-et -r3mix presettel használni, a jpg-t pedig minimálisan tömöríteni, és szerintem nem lesz észrevehető különbség. Én komolyan nem vagyok botfülű, sőt igényesnek mondhatom magam, de az mp3aim tökéletesen megfelelnek a célnak. Amíg nem high-end módon fölvett zenét hallgatok high-end hifi rendszeren, addig semmi probléma az mp3al, bizonyos határok közt (192 alatt minden felejtős, ami ok. itthonra az a 192 és 320 közti VBR).

    A másik kérdés: ezekszerint te azt állítod, hogy a különböző veszteséges, és veszteségmentes tömörítési formátumok a kényszer szülte technológiai visszalépések?

  • User64476

    őstag

    válasz Digital #12 üzenetére

    Nem is az a bajom, hogy a nagyobb hely miatt javulna a minőség, hanem épp az ellenkezője. Eddig azt látom, hogy mivel egyre több a rendelkezésre álló tárhely, ezért van miből pazarolni. 4cd-s játékok (amik néha, talán sokszor semmivel nem nyújtanak katartikusabb élményt mint 1-2 évvel előtte egy 2cds), bazinagy oprendszerek tele buggal, és fölösleges ballaszttal. Olyan programok, amelyek funkcionalitásban lényegesen nem változnak, viszont ''követik a modern kor dizájnját, szellemiségét'', ergo csillivilli, izegmozog, csudajó, de majdnem ugyanaz, és 6szor akkora mint elődje.

    Ha okosan használnák ki a helyet a programozó urak, nem morognék, de jelen pillanatban nekem úgy tűnik, hogy ez gerjesztett igény.

  • User64476

    őstag

    válasz Cathfaern #23 üzenetére

    Ebben egyetérthetünk.

    Szerintem a valós fejlődést a számítási teljesítmény növekedése generálja. Egy pentium 1esen mekkora csoda volt az mpeg1! Most pedig vígan realtime tömörítünk DVDről xvid-be. Kisebb méret, nagyobb felbontás, szebb végeredmény. De az 1 terabájtos winyó már túlzás, arra rámehet több film tömörítés nélkül...

    Bár végülis most mit aggódok? Eddig is javarészt mentek a dolgok, és ezután is fognak... Csak most nem 20-30 hanem 200-300 divx film lehet majd 1 winyón.

    (Apropó, még jópár évvel ezelőtt valahol emlegettek holmi nem felejtős memóriára épülő viszonylag nagykapacitású, gyors winyókat, azt kéne nyomatni, nem a terabájtot.)

Aktív témák