Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ronin__

    csendes tag

    válasz Dilikutya #46 üzenetére

    Enegm is érdekel az új progi, de nem azért, hogy hány pontot csinál a gépem, hanem csak megcsodálni a legszebb grafikát amit valószínüleg a jelen progik közül elő tud állítani a gépem. A pontok meg csak tájékoztató jellegűek!
    Egyébként itt valaki felvetette, hogy az ő gépe 1000 pontot csinál, de már van olyan gép ami akár 15000-ret is és szerinte az ő gépénél az a másik nem megy 15x gyorsabban. Ezt teljesen jól látjátok, mert biztos nem 15x gyorsabb, de a 3dmark nem csak a sebességet veszi figyelembe, hanem azt is, hogy a graf kártya milyen fejlett teknikailag! Ha megfigyelitek a régebbi 3dmarkoknál már nem tudsz olyan nagy külömbségeket csinálni egy új gép és egy régebbi között. És az amit a graf kártya gyártók tudnak csalni, az minimális!!!
    És külömbenis gondoljatok csak bele, hogy hogyan tudnak csalni! pl. beleírja a driverbe, hogy ezt és ezt ne számolja ki a graf kártya. És akkor mivan? Az nem is igazán nevezhető csalásnak. Igaz hogy jobban megy tőlle a gép, de a minőség is csökken. A minőséget meg szíve joga bármelyik gyártónak módosítani, maximum elveszti a vásárlóit. Olyan mintha a progiban lenne otions, amit csak annál a graf kártyánál lenne LOWon amelyik 'csalt'.

    Intel P4 Prescott 3,2Ghz Socket-T, Asus P5ADG -Platinum, Asus Radeon X800XT PCI-Express, Kingston 2*512MB DDR400, SB Audigy 2 Platinum

  • Ronin__

    csendes tag

    válasz Dilikutya #55 üzenetére

    12 ezer körül megy a vas alapból.

    Intel P4 Prescott 3,2Ghz Socket-T, Asus P5ADG -Platinum, Asus Radeon X800XT PCI-Express, Kingston 2*512MB DDR400, SB Audigy 2 Platinum

  • Ronin__

    csendes tag

    válasz Dilikutya #57 üzenetére

    Elősször is a 8500 legjobb tudomásom szerint is csak DX8-at támogat, és az volt az első olyan Ati kártya ami DX8-as volt. Az kb. a Geforce3-mal volt egy szinten még anno kb. 3-4 éve! Azért tudom, mert nekem még Gef3-mam volt, és miután megvettem (pont 4 éve), az után adták ki a kártyádat 1-2 hónappal.

    Namost a teknika alatt azt kell érteni, hogy lehet hogy a akárhanyadig geforceMX akármi is támogatja a Vertex és Pixel Shader 2-őt (persze nem, de csak gondolj bele ha támogatná). Akkor sincs annyi szufla a kártyában, hogy a leggyengébb ilyen tesztet is lefutassa. Most gondolj bele a GeForce6-ban van PS, és VS 3.0, de amire lesznek rá játékok, addigra nem fogja bírni azokat. Iyen szempontból kell nézni, hiszen amikor kihoznak egy új teknikai újítást, akkor az első kártyák még nem nagyon bírják el azokat. Pl. a BumpMap már rági találmány és ha lejuttatnánk egy tesztet a te gépeden, hogy hány FPS-el tud egy fényforrást keringtetni egy BUMPOS textura fölött és összehasonlítanánk az egyémmel, akkor meglepően kicsi lenne az eltérés. De ha pl. a 3Dmark99-et próbálnánk ki, akkor is szerintem az én gépem max 2x annyi pontot tudna produkálni a tiéddel szemben.
    A másik, hogy ne hasonlítgasd a Doom3-at egy 3Dmarkos teszthez, még akkor sem, ha a Doom szebb. Figyelembe kell venni bizonyos tényeket elötte, mint pl. hogy milyen teknikát használnak, vagy mekkora poly tartalmú modellek szaladgálnak (és persze a környezet). Millió féle képpen fel lehet építeni egy játékot, más más rendszerkövetelménnyel. Lásd csak egy egyszerű példát:
    Néhány egyetemista nemrég RayTrace Quake3-at hozott létre, aminek az árnyékai szvsz bűn rondák lettel, mégis tizenvalahány gépet kelett öszekötniük hogy mennyen is valahogy, de a Doom3 árnyékai még mindig szebbek.
    Pár ember szerint a RayTrace lesz a jövő, és én is egyetértek velük, de nem ilyen formában ahogyan ezek az egyetemisták megalkották. Én sokat dolgozok 3DsMax-al, és V-rayt használok. Gondolom sokan ismerik ezt, de aki nem annak elmondom, hogy ez is egy sugárkövetéses eljárást használ, és k*rva élethű képeket csinál. De már nagyon elkanyarodtam az eredeti témától, úgyhogy befejezem.

    Intel P4 Prescott 3,2Ghz Socket-T, Asus P5ADG -Platinum, Asus Radeon X800XT PCI-Express, Kingston 2*512MB DDR400, SB Audigy 2 Platinum

  • Ronin__

    csendes tag

    válasz Dilikutya #59 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van, hogy a játékok nagy része vígan elfut a gépeden és ezért is nem értem az embereket, hogy vesznek egy gépet mondjuk valaki vett úgy 3 hónapja egy Ati9800-at és már is cseréli X800XT-re, mert az jobban megy. Nem is tudtam, hogy a magyar emberek ilyen gazdagok, és égeti a zsebüket a pénz! Felidegesít, amikor valaki ráfogja egy 9800-as kártyára hogy lassú, és az is ha vesz most mondjuk egy X800-at, és azt kérdezgeti, hogy szerintünk kitart ez a kártya 1 évig? :(
    Hihetetlen!
    Én is kihúztam mostanáig a 4 éve megvásárolt gépemmel! Csak egyszer kell jó mélyen az embernek a zsebébe nyúlnia, és nem havonta újat venni.

    Intel P4 Prescott 3,2Ghz Socket-T, Asus P5ADG -Platinum, Asus Radeon X800XT PCI-Express, Kingston 2*512MB DDR400, SB Audigy 2 Platinum

  • Ronin__

    csendes tag

    válasz Raymond #64 üzenetére

    Na ritkítottam rajta a kedvetekért :)

    Intel P4 Prescott 3,2Ghz Socket-T, Asus P5ADG -Platinum, Asus Radeon X800XT PCI-Express, Kingston 2*512MB DDR400, SB Audigy 2 Platinum

  • Ronin__

    csendes tag

    válasz faster #72 üzenetére

    Bocs ez is én vagyok, csak most jutott eszembe, hogy még réges régen beregisztráltam magam, csak most azt hittem hogy mégse, de DE :)

    Intel P4 Prescott 3,2Ghz Socket-T, Asus P5ADG -Platinum, Asus Radeon X800XT PCI-Express, Kingston 2*512MB DDR400, SB Audigy 2 Platinum

Aktív témák