Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Loha

    veterán

    válasz VargaI #44 üzenetére

    De azok az 5400-as 2,5''-os vinyók 5W alatt fogyasztanak irás közben is szóval olyan sokat nem lehet megsprórolni... Akkor már olcsóbb egy 1,8''-os HDD és fogyasztásban is alig több :)

  • velizare

    nagyúr

    válasz VargaI #44 üzenetére

    hömm. oké, van egy olyan gépem, amiben van 4 venti és 4 vinyó. meg mondjuk legyen benne két ilyen 140 wattot zabáló manszta (az eleje igaz is, a végének meg örülnék, ha igaz lenne;) ).
    4 vinyó az 4*10 watt, 4 venti az 4*5 watt, szumma 60 watt. ez 60 vs. 280. ez a 60w-ból csak a vinyók és a két venti van egy ágon, azaz 50w. ha én azt akarom, hogy a két érték feltételezhetően majdnem 1:' arányban legyen egymással, akkor az azt jelentené, hogy a 12v-os ágra kötött vinyók és ventik kábelén 3*50/12=cca 10 amperes áramot kergetnék végig, amit finoman szólva sem a tápom, sem a kábel, sem a rászerelt kötyük nem tolerálnának ilyen keresztmetszetű vezeték esetében.
    tegyük fel, hogy meguntam a kábeldzsungelt, és lecserélem a vinyóimat egy darabra. ezt simán megtehetném, mivel az összkapacitásuk nem éri el a 380g-t, tehát veszek helyette 1 db. 400 gigás vinyót. mondjuk barrakúdát, mert nekem az tetszik. ez eszik seekelésnél 13 wattot, standbynél 1.3at.
    ha ezekkel a 32g-s aranyoskákkal akarnám helyettesiteni, akkor kellene vennem legalább 13 darabot belőle, ami fogyasztással számolva 13/20*13=8.45 wattra jön ki, ami akár kedvező is lenne. viszont ezt a 13 darab kütyüt megvettem darabját mondjuk 60ezerért (mert jófej vagyok, és nem most veszem, amikor forró), a 400g-s barrakúdát meg mondjuk 60ért.
    és a kettő közötti különbözetet adó, maradék 12 darab, egyenként 60 rongyos kütyü árából a következő technológiaváltásig lazán kifizetem a merevlemez villanyszámláját.
    ez komoly tárolásra addig nem lesz alternativa, amig a másik, merevlemezes módszerrel feleannyi áron tizszeres kapacitást kapok. és akkor még jófej voltam az árnál, mert ez még hosszú évekig nem lesz annyi, amennyivel számoltam.

    [Szerkesztve]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák