Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz e-biza #22 üzenetére

    Úgy emléxem, valaha a 3Dfx-től láthattunk hasonóan brutálhütös, megawattos kártyát utoljára, igazi ütőerő nélkül. A cég bele is döglött rendesen...(reméljük, a ''nagypofájú'' Nvidia is hasomlóan jár....) :DD

    ps.: piszokul rosszmájú vagy ma, bogyó!

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz e-biza #27 üzenetére

    A 16 bit-be, a 256x256-os max méretü texturákba, meg az elb*szott VSA-100 chipbe bukott bele, valamint abba, hogy az elfogadható teljesitményt a V5-ös kártyák csak 2, 4,sőt 8 (!) db ilyen chip és 200W-os külső táp alkalmazásával birták elérni, miközben a konkurrencia (nVidia) egytlen pici, kis fogyasztású chippel hozta ugyanezt, sokkal olcsóbban.
    Jelenleg az nVidia nem tud túllépni a saját árnyékán, most ő képtelen valami korszerübb architekturát kifejleszteni, jelenleg az ATI-é a fejlettebb megoldás.
    A majd egyszer talán már a kereskedelmi forgalomba is kerülő FX hasonló erőt (!!)
    képvisel, mint a konkurrens ATI lassan már féléves (!) 9700Pro-ja! Sokkal nagyobb hőleadással/teljesitményfelvétellel, és - a jelenlegi információk szerint - majdnem dupla árral....
    Ráadásul az Nvidia ezt a kb. hasonló teljesitményt is csak a hightech maximális bevetésével tudja elérni: 500MHz DDR- II, 0,13 mikron. Szvsz valami nincs rendjén a konstrukcióval.
    Mindezeket úgy irom, hogy nekem eddig csak nVidia - kártyáim voltak, Riva-128-tól gef3-ig bezárólag. De most váltani kell, mert ugyanazért a pénzért jelenleg az ATI ad többet......

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Aktív témák