Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    a G5-nél érdekes megoldás az Apple-töl hogy a FSB növeli és nem a szorzót.

    Nállunk van duál 2 Ghz és duál 2.5 Ghz is van. Az 2GHz-es gond nélkül elszalad azzal a ram-mal amivel a 2.5GHz-es lefagy.


    Az elmult 10-12 év dtp-vel töltött idö alatt sem ''szerettem'' bele a mac-ekbe. Öszintén szolva otthon is inkább XP-n dolgozom és ennyi pénzért inkább vennék egy dual opteron-t... pl valami ilyesmit www.gamepc.com Bővebben: link


    [Szerkesztve]

  • gliskard

    senior tag

    válasz Samott #6 üzenetére

    Samott:

    ...kinek a pap, kinek a papné...

    én dolgozom tehát kicsit más szemszögböl nézem mint ha valakinek otthonra kell egy netezös-levelezös-levélirós gép. Ha csak erre kell és számit a kinézet és még hajlandó is az ember egy kicsit többet költeni akkor jó választás például az uj minimac. Szép, nem tul lassu, az osx dekorativ és könnyen használható. A gyerek 2 perc alatt megérti és talán még a nagyi is tud e-mail irni... :)


    ami meg engem illet...

    anno a win 3.1-hez képest a mac os hihetetlenül fejlett volt, és pl. dtp esetén nem is volt más ilyen könnyen használható alternativa. Késöbb ezt azt a hátrányt az M$ ledolgozta. Az apple pedig ült a babérjain és a classic nem volt több mint egy win95 bár tényleg ''felhasználó barát'' kivitelben. De saját méreg drága hardware-en.

    Az osx korrekt, megbizható, de semmi olyan pluszt nem nyujt amiért egy jelentösen drágább és nehezen bövithetö hw-t lenne érdemes vásárolni. Win2000 óta szépen elkezdtem áttérni bár kicsit macerásabb volt a dolog de nem vészesen, és amióta elérhetö gyermek betegségektöl mentes indesig és el lehetett felejteni a quark-ot azóta otthon már csak a pc-n dolgozom a mac-et pedig eladtam.

    a jelenlegi divat irányzatnak megfelelöen csicsás az osx és ebbe az irányba megy a többi ablak rendszer is (nem csak a longhorn de a linux-os ablakkelzelök közül is jópár) ami nem baj, de másodlagos. Ha az ember fia dolgozik (pl. dtp, web) akkor a legtöbb alkalmazást teljes képernyön futtatja. Folyamatos napi munkánál például a photoshop-nak kell ''hely'' a képernyön és a flash sem arról ismert hogy átlátható kis helyen. Ebböl a szempontból mindegy mennyire csicsás, átlátszó vagy animált az ablak kezelés.
    Az osx-hez adott anyon favorizált ''beépitett'' alkalmazások közül egyiketsem használom, az megint a mezei user-eknek van, illetve kimondottan nekik. Ugyan ez igaz az XP-re is.
    Ami viszont nekem hiányzik az osx-böl az a win-ben megszokott (már a 95-öt ben is volt) kényelmes ftp kezelés, simán tudom ugy használni mint egy drive-ot vagy könyvtárat és igy is látják a programok. Az osx-nél ezt csak olvashatóként lehet megoldani.
    A Tiger-be inkább ilyeneket tettek volna, mint a dashboard-ot, ami megint csak paraszt vakitás, ha dolgozol akkor az ilyen dolgok szépek és aranyosak, de elöbb utobb kikapcsolja az ember.

    Tehát semmi olyat nem tud a mac ami ellensulyozná számomra a többlet költséget.

    Játékok pedig elöször pc-re jönnek ki...



    nem szar a mac! De kicsit kezd olyan lenni a PC-MAC mint anno a C64 és Spectrum táborok megszállot ''ellenségeskedése''. Füszerezve egy kis lázadással. A pici apple harcol az óriás MS-sel ezért sokan már csak ezért is mögé állanak. Nekem mindegy ezen is azon is dolgozom. Vannak dolgok mind a kettöben amik tetszenek és vannak amik nem. Egyik sem tökéletes, mi sem...

    ami még tetszene: ha az adobe és a macromedia (indesig, photosop, illustrator, flash, director) kiadná a programokat Linux-ra is

  • gliskard

    senior tag

    válasz Kalandor #10 üzenetére


    azért ez egy picit más. - az apple nem egy chip készlet...

    Az oceán másik partján apple II volt az iskola számitógép mint anno nállunk a HT1080Z vagy az ABC80 (mond ez még valamit, valakinek? :-) és jelenleg a macintosh is meglehetösen nagy százalékban képviselteti magát az iskolákban. Sok helyen irodai célra is macintosh-t használnak és a legtöbb filmben is apple gépeket lehet látni (bár ez kökemény reklám). Ott elég keményen jelen van a ''hétköznapokban'' és ha apple-t használsz a munkahelyen, akkor apple-t veszel otthonra. Én csodálkoztam amikor kintröl jött kollegákkal beszélgetve apple-nek hivták a mac-et és simán le computer-eztek minden mást. Az egész reklám arculatuk eleve erre épült. Az 1984-es macintosh bevezetés óta (Orvel sugallatu tv spot-tal az élen), az apple pr mindig a wintel platformon lovagol, hogy ilyen szar, meg olyan szar, menniyvel jobb az apple. És az apple nálluk hw és sw illetve kiegészitö együttest jelent. Az iPod valószinüleg egy noname céggel is sikeres lett volna ha jól reklámozzák, de maga az apple név sokat dobott rajta, hiszen ott volt a rengeteg mac user, mint potenciális vevö. Az iPod sikerét meglovagolva a minimac-cel valószinüleg még több embert fog ''átcsábitani'' a pc-ktöl az apple.
    Ez jó, mert ösztönzi a konkurenciát, lépni kell, fejleszteni és ami fontos a felhasználói igényeket legalább egy picit figyelembe kell venni.

    Más kérdés, hogy hová fog vezetni a ''buta felhasználó képzés'' ami nem csak a számitástechnikában hanem a legtöbb iparágban tendencia. Nekünk (most még) természetes egy pc összerakása vagy bövitése, odaát már nem. (persze ez nem mindenkire igaz) Itthon is egyre több embernek okoz problémát egy kerék csere a kocsin, vagy mint nállunk a lakotelepen a kapucsengö ''programozása'' más dallamra. Persze jó ha az ember minnél gyorsabban és könnyebben tud használni valamit, de ha nem fejlödik a probléma megoldó készsége az embereknek akkor a jó Isten tudja, hogy hová fogunk eljutni...



    [Szerkesztve]

  • gliskard

    senior tag

    szerintem változott az alaplap is (bár erre nem esküszöm) mert a dual 2-be 8 Gb lehetett pakolni, most az ujba ''csak'' 4-et...

  • gliskard

    senior tag

    válasz 747 #22 üzenetére


    ''erre lenne ugy 200 darab ellenervem''
    persze igazad van...

    de mint irtam kinek a pap, kinek a papné. Anyagi lehetöségeim korlátozottak gépvásárlás tekintetében, igy egy hw ára nállam az elsö 3 tényzö között szerepel. A 200 ellenérv között pedig kevés olyan van amire égetö szükségem lenne.

    Szutyok pc-n, a gagyi xp-t futattva ugyan azt meg tudom csinálni mint a bent a ''gyárban'' g5-ön osx-szel, az-az el tudom végezni a munkámat. Csodák-csodája nem érzek kinszenvedést az otthoni munka közben sem vágyodást a mac/osx után, de még csak nem is kényelmetlen az a fránya windoz. Ezzel a te véleményedet olvasva valószinüleg egyedül vagyok ezen a sárgolyón. Igy mertem leirni a fentieket.

    ''oszinten szolva leszarom a jatekokat, nem vagyok mar gyerek...''
    Már én sem vagyok gyerek. De a harmadik x-et is elhagyva szivesen leülök játszani, és ezt nem szégyellem.

    nekem az OSX, Windoz, Linux/Unix mindegyik ''csak'' egy-egy operációs rendszer. Az osx szép, az osx jó - de mint ezen a világon semmi - nem tökéletes. Nem is lesz és nem is lehet, mert mi emberek sem vagyunk egyformák. Sem mi sem az igényeink, elvárásaink...

    további szép napot


    [Szerkesztve]

  • gliskard

    senior tag


    felturtam az OSX-et (10.3) a nem egészen 1 Ghz-es G4-re (mirror door), pakoltam bele ram-ot (1,5 Gb) és elkezdtem dolgozni. (InDesign, photoshop, Illustrator és sajna néha Quark 4.1)

    Kiábránditó volt, a gui-hoz kéne egy jelentösen jobb videó kártya és erösen kellene egy cpu kártya. Ezt megvehettem volna, de némi számolgatás után eladtam ez egész cuccot és vettem egy uj pc-t.
    Persze, netezni, levelezni elég lett volna. De dolgozni... Az idö pénz.

    Persze G5-ön a meló helyen hasit az osx és nincs is semmi bajom vele, de nekem nincs ennyi felesleges forintom.

    az apple-nek egy meglehetösen homogén hw platformra kell fejlesztenie - hiszen ö gyártja azt is- valjuk be ez meglehetösen nagy elöny. Arról nem beszélve, hogy ha perifériát akar az ember akkor az apple filozofia szerint vegyél hozzávalót, mig a winfos-nál a minnél szélesebb támogatáson van a hangsuly.

  • gliskard

    senior tag

    válasz faster #54 üzenetére


    a jó öreg Quark-ot rühellem, de kisért... Sokan még abban dolgoznak, és föként még a 4.1-est használva. Egyébként attól függ milyen ''forrásból'' van a quark, mac-en is ezt csinálja ha US quarkot raksz fel (bár ez már warez:-), ha itthon veszed akkor nem annyira nyügös, de ezért az árért komplett Adobe Collectiont lehet venni. Én minden esetre az Indesign-t favorizálom a 2.5-ös változat óta...

    egy jó tanács, ha dtp-zel akkor ne használj nemzeti windowzt, elég sok ismerösöm szopott/szopik vele ps irásnál vagy ha kollektet küldenek levilágitásra. Ez igaz a quark-ra és az Indesig-re is.

Új hozzászólás Aktív témák