Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borosz

    senior tag

    válasz parandroid #3 üzenetére

    Hirtelen én is belegondoltam, hogy mi a túrónak a mobiltelefonokhoz ilyen sávszél, de aztán rájöttem arra, hogy létezik mobil internet is. :D Én a ''vezetékes adatkommunikációs szférában'' tevékenykedem mint szürke kisegér, de az ilyen híreknél mindig megszólal a vészcsengő, hogy váltani kellene lassan mert a vezetékes adatátvitelnek - ha lassan is - hamarosan bealkonyodik.
    Megfizethetőség szempontjából pedig, ha továbbra is ilyen alacsonyan tartja nálunk a kormány az életszínvonalat akkor nincs miért aggódni egyenlőre. :D Nagyon sokan nem tudják még megfizetni a mobil szélessávot.

  • Borosz

    senior tag

    ody, csiga:
    Mindkettőtöknek igaza van valahol. Én abban bízom, hogy a vezetékes technológiát nem fogják véglegesen felszámolni legfeljebb egyre kevésbé fogják majd favorizálni azok, akik inkább a mobilitást szeretik. De ez mindig is így lesz: valakinek mobil kell valakinek meg vezetékes ergo mindig lesznek olyanok, akiknek kell majd a vezetékes adatátvitel. Annak idején, amikor elindult az ADSL szolgáltatás Magyarországon 384kBit/s sebességgel még mindenki lehidalt a cégnél, hogy hű meg há... most meg nem ritka a 4MBit/s sebességű konfiguráció sem. A rézérpáras megoldás is előbb-utóbb be fog dugulni, de lesz egy újabb és még újabb eljárás, amivel lehet növelni a sebességet. (Érdekes viszont, hogy éppen az optikai hálazatos területek vannak sávszélesség problémáink...) Kicsit azért tele van a hócipőm ezzel a versennyel. :U Olyan mint a hidegháború. Kinek gyorsab, jobb, több, nagyobb, erősebb stb...
    Mi a búbánatnak ekkora sebesség? Biztosan vannak olyan cégek, akinek még a 8MBit sem lenne elég, de neki is csak azért, hogy még több hasznot seperhessen be minél rövidebb idő alatt. :(

Új hozzászólás Aktív témák