Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz DcsabaS #32 üzenetére

    Ez a VIA a második legnagyobb chipsetgyártó, ez honnan jön? Van ennek az infónak katuális és nagyjából hivatalos forrása? Azért kérdezem, mert mostanában, K8 platformon szinte egyáltalán nem látok VIA chipkészletes termékeket. Intel vonalon meg olyan erős az Intel platfomrpolitikája, hogy még az teszkógazdaságos PC-kben is Intel chipkészlet van, VIA nem nagyon.

    Notebook vonalon, ami lassan agyonveri a desktop vonalat ugyanez a helyzet. Az Inteles Centrinok verhetetlenek, AMD-hez meg általában ATI van. Szerintem éppen ezzel lehet némileg magyarázni az AMD és ATI összeállásátt. Valami olyan sikereset akarnak mint a Centrinok, és ugyanazt meg akarják csinálni desktop vonalon is.

    Szerintem a VIA-nak a chipkészlebizniszben nem sok keresnivalója van, tudtommal még DX9 kompatibilis IGP-jük sincs.

    Úgy gondolom, az NVIDIA reakciója lesz nagyon érdekes, ugyanis a kaliforniaiak már sokszor megmutatták, hogy nagyon jól tudnak biznisz módszerekkel koperálni (lásd, 3Dfx kikészítése, rettenetes FX-be nem belepusztulás, SLI megtetése a néppel, ULI kivásárlása az ATI alól).

    Még egy megjegyzés: CrossFiret tudnak az Intel high-end chipkészletei is (kérdés, hogy meddig).

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Egon

    nagyúr

    válasz DcsabaS #35 üzenetére

    Azt tudjuk, hogy nagy VIA-drukker vagy, de azért nem kellene túlozni. Egyébként meg pl. az ISA slot (egyik) utolsó hírmondója is a VIA volt, azt kihagytad a felsorolásból...;] Ellenben belevetted a rendkívül fontos ATA133 támogatást (ha jól emlékszem a Maxtoron kívül nem sok cég csinált ATA133-as vinyókat, meg amúgy is elenyészően voltak gyorsabbak az UDMA6-os vinyók is az ilyen vezérlőkön - arról nem is beszélve, hogy a komolyabb alaplap-gyártók simán ráintegráltak vmilyen külső chippel megvalósított, RAID-et is lehetővé tevő ATA133-as támogatást, akinek az kellett, az az Intel vonalon is megkapta). A felsorolásban szereplő további tényezők (pl. DDR) meg támogatva lettek a későbbiek folyamán az Intel chipsetekben is... Sokszor nem is olyan hatalmas késéssel.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák