Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Hankey

    csendes tag

    Sziasztok!
    Tegnap raktam össze az egyik haveromnak egy gépet, a srác nem igazán értett hozzá és én összeválogattam a cuccokat meg összedobtam! egy Athlon 64 3500+ os proc , asus a8n sli nforce4 lap, 1gb corsair ddr400, geforce 6800 , chieftech 500w! Természetesen én nagyon kiváncsi voltam a teljesítményére mivel ódákat zengett mindenki az athlon64 es rendszerek erejétől, meg hogy lealázza a p4 eket! Nekem agp-s rendszerem van szintén 6800 as karival (gondoltam mivel a kari ugyanolyan így majd jól kijön a két plattform közötti különbség) és 2,6 os Northwood p4 3,0 en és szintén 1gb ram! Namost futttam markokat és játszottam a legbrutálisabb játékokkal és azt kellett hogy tapasztaljam bizony hangyafa..nyi eltérés van a két plattform között! Az enyémen van egy kis tuning és így hozza az athlon 64 es rendszer teljesítményét! ha most az enyémben mondjuk egy 6800gt lenne akkor az ő athlon 64 3500+ os rendszerét keresztben lenyeli az én agps, p4 cuccom, ha az övében marad a sima 6800! Hát meg kell hogy mondjam ez engem nagyon meglepett, most persze nem akarom szídni az athlon64-et mert nagyon jó kis cucc, és sokkal jobb vétel mint összerakni egy lga775 ös rendszert! Ezért is választottam ezt!
    Na de azért én többet vártam tőle! Nagyon nem éreztem azt a hatalmas különbséget amiről mindenki szónokolt, megnéztem everestben is a mem olvasást és írást kb ugyanannyi, egyedül a memóriakésleltetésben volt jobb az athlon64, ami nyilvánvaló a hyper transport miatt! Én pont egy ugyanilyen athlon64 es rendszert akartma venni a mostani helyett, de most ezek után biztos hogy nem veszek, hanem inkább egy ütősebb agp-s karit veszek! Ez a 7800gs nagyon jól hangzik remélem minnél előbb lehet majd kapni!

  • Mr.Hankey

    csendes tag

    Majd ha elérhető árúak lesznek a 2magos procik és kijön a windows vista és a játékok is meg a legtöbb szoftware is kihasználja a 2 magot meg a 64 bitet akkor majd érdemes lesz váltani éz még bő egy év! Addig bőven ki lehet húzni egy 7800gs el vagy egy 6800gt vel agps cuccban!

  • Mr.Hankey

    csendes tag

    válasz Male #83 üzenetére

    Bocs a tudatlanságomért, de azt hittem a hyper transport jelenti az integrált memóriavezérlőt! Mostmár abszolute megbizonyosdtam arról hogy csak annak hihet az ember amit a két szemével lát és saját maga tapasztal! Mindenki a saját cuccát dícséri és ha már 1-2% al jobb amit senki soha nem vesz észre akkor az már földbedöngölést jelent sok embernél! Hát nálam nagyon nem! Szóval egy szó mint száz az athlon64 engem nem győzött meg! A p4et közel sem döngöli a földbe, ezt nyugodtan kimerem jelenteni és eggyáltalán nem elfogultságból! Persze a p4 et sem tartom jobbnak, de rosszabnak se! Én nem vagyok márka hű, azt veszem ami a jobb! Természetesen p4 alatt legalább egy 2,8 vagy 3,0 ghz- en járó HT-s 800fsb példányt veszek alapul!

  • Mr.Hankey

    csendes tag

    válasz Loha #85 üzenetére

    Biztos van abban is igzaság amit mondassz! És én nem is állítottam hogy nem jobb valamivel az athlon64 mint a p4, de nincsenek olyan hatalmas különbségek mint amiket egyesek állítanak! Most nem tudom mennyire lehet hinni egy 3d mark 05 vagy 03 procitesztjének de ott a p4 nél is pár fps volt meg az azhlon64 nél is! Nem jött ki a különbség! Csak egy nagyon kicsit talán! Mind a két procinál szaggatott mint állat a prociteszt! Bár ez elég vicces akkor milyen proci kéne neki 4 magos 6ghz es hogy tudjon egy 25-30fps-t, na mindeggy! Végül is ezért teszt program hogy megfingassa a cuccost!

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák