Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thomas1

    őstag

    válasz ngabor2 #4 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek veled. Ha kell, akkor én is váltok 939-re, a jelenlegi 754-ről, de a ddr2 kimarad. Magas késleltetések, és nem látom akkora előnyét a ramteszteken kívül. Egyedül az lenne a jó benne, hogy könnyen lehetne szinkronban járatni mondjuk egy 8*300-as Veniccel.

    Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz ngabor2 #4 üzenetére

    Detto ezen gondolkodtam. Majd 1 év múlva (mikor belendül az AMD@DDR2), le fog menni az S939 csúcs X2-k ára. Azok pedig akkora tartalékokkal vannak, hogy simán húzható vele a DDR3-ig.
    Pláne, hogy a DDR2 alig tud többet a DDR-nél. Vagyis ha a DDR már kevésnek bizonyul (ha lesz ilyen), akkor várhatóan a DDR2 is kevés lesz majd.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Chaser

    titán

    válasz ngabor2 #4 üzenetére

    Sztem nem lesz pofátlanul olcsó a 939es x2..sőt..év végén leáll az 939es procik gyártása is...Most néztem egy árlstát ahol vásárolni szoktam, a 939es procik ára béka segge alá ment, am2 meg fel..viszont a ddr2 már újra a legolcsóbb volt, még a 800mhzes memók is ddr400 környéki árban voltak.
    Szem kb az a jelenség lesz 939nél, mint most a bartonnál..kuriózum lesz:) Most egy barton proci drágább mint egy a64..röhejes sztem...
    A 754es a64ek meg semik ára is elég érdekes ..listákon már a 3000+t 20k-ért láttam..viccnek is rossz

    A ddr2 meg igenis gyorsabb..saját tapasztalat. Volt már a kezeim között pár a64 konfig:) AMDnél 533-as memó semmit nem ér..tetűlassú. Viszont 667 kb egy ddr400as sebessége,800as meg egy ddr500asé,hiába kisebbek esetleg az időzítések. Az egészben az a jó, hogy már 1000mhz feletti ddr2-k is vannak. Nekem 667es kingmax volt, alapfeszen simán ment 800on szinkronban a procival...lap miatt nem tudtam többet kihozni belőle.
    A másik meg az hogy hivatalosan is kijönnek jövőre a 2 magos semik, már most is van egy, csak a64 néven fut :DD /am2 3600+x2 L2=256kb/..a semik meg az athlonok között 64 biteseknél azonos órajelen max 5% különbség ha van..de sztem annyi se:) Csak az órajel játszik, az L2 gyakorlatilag sokadlagos tényező.Ez is saját tapasztalat..de hivatalos tesztek is vannak róla..és ha ezek jó áron jönnek ki, márpedig valószínű azon fognak, és ddr2 ára jövőre szépen lemegy ahol nyár környékén volt, ddr meg fel, akkor igazából nincs értelme a 939es vagy 754es rendszernél maradni..sztem.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák