Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz ngabor2 #4 üzenetére

    Sztem nem lesz pofátlanul olcsó a 939es x2..sőt..év végén leáll az 939es procik gyártása is...Most néztem egy árlstát ahol vásárolni szoktam, a 939es procik ára béka segge alá ment, am2 meg fel..viszont a ddr2 már újra a legolcsóbb volt, még a 800mhzes memók is ddr400 környéki árban voltak.
    Szem kb az a jelenség lesz 939nél, mint most a bartonnál..kuriózum lesz:) Most egy barton proci drágább mint egy a64..röhejes sztem...
    A 754es a64ek meg semik ára is elég érdekes ..listákon már a 3000+t 20k-ért láttam..viccnek is rossz

    A ddr2 meg igenis gyorsabb..saját tapasztalat. Volt már a kezeim között pár a64 konfig:) AMDnél 533-as memó semmit nem ér..tetűlassú. Viszont 667 kb egy ddr400as sebessége,800as meg egy ddr500asé,hiába kisebbek esetleg az időzítések. Az egészben az a jó, hogy már 1000mhz feletti ddr2-k is vannak. Nekem 667es kingmax volt, alapfeszen simán ment 800on szinkronban a procival...lap miatt nem tudtam többet kihozni belőle.
    A másik meg az hogy hivatalosan is kijönnek jövőre a 2 magos semik, már most is van egy, csak a64 néven fut :DD /am2 3600+x2 L2=256kb/..a semik meg az athlonok között 64 biteseknél azonos órajelen max 5% különbség ha van..de sztem annyi se:) Csak az órajel játszik, az L2 gyakorlatilag sokadlagos tényező.Ez is saját tapasztalat..de hivatalos tesztek is vannak róla..és ha ezek jó áron jönnek ki, márpedig valószínű azon fognak, és ddr2 ára jövőre szépen lemegy ahol nyár környékén volt, ddr meg fel, akkor igazából nincs értelme a 939es vagy 754es rendszernél maradni..sztem.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Vigneau #27 üzenetére

    Opppsz..a hsz dátumát nem néztem ám :B :R

    (#28) Benyoo1: jó döntés, de sztem elégedj meg a legkisebb semivel, szépen lehet ám húzni ilyen lapban sztem az 1600 alapórajelről 2500 meglesz alapfeszen:)
    És nyugodtan nézz utána az a64es és semik közti különbségeknek am2 esetében..gyakorlatilag 0..A legkisebb semit 10k bruttóért hűtővel megveheted :C Jövőre meg csereéled x2-re.
    Lényeg hogy 800as ramokat vegyél, az igazi az ha előtte ki is tudod próbálni őket hogy mennyire bírják a tuningot, ha szinkronban hajtva a procival megy 900-1000 között akkor az odab@sz :C 512/800as kingmax ára 14k netto körül van most, ahol néztem..sztem nem vészes, és ez egy jó ram, ha nem is csúcskategória.

    Szerk:#31 Hack3er: ha direkt 2 magos rendszert vennék, akkor c2d..sajnos sokkal jobban sikerült mint az x2..és a legkisebb modell ára megegyzik egy hasonló tudású am2 x2-vel..4 magnak nem látom értelmét, talán jövő ilyenkorra jut el odáig a számtech, hogy a progik 50-60%-a 2 magra lesz optimalizálva..4 mag meg? sztem odébb lesz az még mire kihasználja bármi is..speckó tevékenységektől eltekintve, amit home userek úgye végeznek..

    [Szerkesztve]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák