Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Male #5 üzenetére

    Engem az erdekelne, hogyan tudja detektalni a nagy mag, hogy vissza lehet dobni a szalat a kicsi magra?

    [ Szerkesztve ]

  • apatyas

    Korrektor

    válasz Male #5 üzenetére

    Nem feltétlen a tiedhez kapcsolódik, csak kb.
    A Bulldozer jutott az eszembe. Megy az integer mag, csinálja amit kell, és ha befut egy FPU utasítás, akkor az kimegy a megfelelő helyre. Utána megy tovább az élet az integer ALUn, FPU pedig alszik.
    Nem lehetne vmi ilyet csinálni, hogy a kakukktojás utasítást magát lefuttatja a nagyobb mag, neadjisten szimplán kiszervezett egység, aztán folytatódik minden ahol abba maradt?

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • Duck663

    őstag

    válasz Male #5 üzenetére

    Még nézegettem itt, hogy a saját rendszeremen mi hogy fogyaszt. Üresjáratban a CPU 11-13W között mozgott, egerészés/böngészés közben felment 16W-ig is, emellett a memória 20% terheltség mellett 9-10W körül fogyasztott. 30%-os terhelés mellett a CPU 35-50W között mozgott, a memória 80%-os terheltség mellett 13-15W között. Míg a CPU változtatta az órajelét, a memória (DDR3 2133-as) állandó órajelen üzemelt és üzemel és ez minden gépnél így van. Nos ha már fogyasztáscsökkentés, akkor nem lenne érdemesebb a rendszermemória órajelét ugyanúgy vezérelni, mint pl a VGA memóriája órajelét, ha nincs terhelés visszavenni egy alapállapotra, ha kell akkor meg visszaemelni a beállított szintre. Meghatározni egy olyan fix memória profilt, feszültség, órajel, késleltetésértékekkel, amin biztosan stabilan üzemel. Jó ettől még lehet a CPU-t is diétára fogni, de a rendszerben vannak más komponensek, amiknek a fogyasztása csökkenthető lenne, ami által az egész rendszeré is.

    Valahogy nehezen veszi be a gyomrom ezt a megközelítést. A Lakefield 4 kis magja kb akkora mint az egy nagy, de a 4 mag összesített teljesítménye nem éri el az egy magét. Lehet hogy összességében a fogyasztásra pozitív hatással van, spórolunk vele 20%-ot, de a tranzisztorszám/teljesítmény mutatója már rosszabb, azaz tranzisztort pazarlunk. Inkább akkor építsenek be az eszközbe 20%-al nagyobb akkumulátort.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Male #5 üzenetére

    "Ráadásul ez is... oké, szuperül ment, vált a másik magra... és ez mennyit fog lassítani a futáson?"

    Nyilván az elhagyott mag terheléséből tudjuk, hogy milyen sebességű magra tehető át az adott program szál. Ha a terhelés növekszik, amúgy is menne vissza egy gyorsabb magra.

    Ennek a megoldásnak nem feltétlenül az energia takarékosság a lényege.
    Ha tartalmaz olyan magokat a processzor, ami túlhatva is alulmúlja a gyors mag energiatakarékos fogyasztását, akkor másodlagos teljesítmény veszteség nélkül lehet a gyors mag(ok)hoz rendelni, magasabb hőtermelési keretet.
    Sőt megnyithatja az utat az ARM magok integrálásához. Olyan olyan utasítások esetében amikor az ARM processzor sokkal (energia vagy sebesség) hatékonyabban teljesít, kihasználható lehetne a képessége.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák