Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    Kérdés(ek), az egyik, ha pusztán a fogyasztást nézzük, nem jobb csökkenteni pusztán az órajelet? Akár nagyon-nagyon-nagyon. A másik, mi a helyzet az AMD-féle chiplet dizájnnal? Egy ilyen dolog működőképes lehetne amellett is.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Male #5 üzenetére

    Még nézegettem itt, hogy a saját rendszeremen mi hogy fogyaszt. Üresjáratban a CPU 11-13W között mozgott, egerészés/böngészés közben felment 16W-ig is, emellett a memória 20% terheltség mellett 9-10W körül fogyasztott. 30%-os terhelés mellett a CPU 35-50W között mozgott, a memória 80%-os terheltség mellett 13-15W között. Míg a CPU változtatta az órajelét, a memória (DDR3 2133-as) állandó órajelen üzemelt és üzemel és ez minden gépnél így van. Nos ha már fogyasztáscsökkentés, akkor nem lenne érdemesebb a rendszermemória órajelét ugyanúgy vezérelni, mint pl a VGA memóriája órajelét, ha nincs terhelés visszavenni egy alapállapotra, ha kell akkor meg visszaemelni a beállított szintre. Meghatározni egy olyan fix memória profilt, feszültség, órajel, késleltetésértékekkel, amin biztosan stabilan üzemel. Jó ettől még lehet a CPU-t is diétára fogni, de a rendszerben vannak más komponensek, amiknek a fogyasztása csökkenthető lenne, ami által az egész rendszeré is.

    Valahogy nehezen veszi be a gyomrom ezt a megközelítést. A Lakefield 4 kis magja kb akkora mint az egy nagy, de a 4 mag összesített teljesítménye nem éri el az egy magét. Lehet hogy összességében a fogyasztásra pozitív hatással van, spórolunk vele 20%-ot, de a tranzisztorszám/teljesítmény mutatója már rosszabb, azaz tranzisztort pazarlunk. Inkább akkor építsenek be az eszközbe 20%-al nagyobb akkumulátort.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák