Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    válasz tecsu #4 üzenetére

    Igen, laptopon! Nekem is olyan melom van, hogy bizony sokszor le kell mennem a CNC muhelybe modositani a 3D modelleken, vagy eppen egy masik cegnel, esetleg vevonel bemutatni a szerszamterveket. Egy PC-t nehezebben hurcolsz le a muhelybe, vagy prezentaciora.... Nagyon is nagy szerepe van notikban az ilyen GPU-knak. Nekem pl a ceges gepem egy i7 QM-es Dell Precision, 16 GB RAM-mal, es Quadro K2000M-mel, es bizony kell is ez a hardver a munkamhoz, nem beszelve arrol, hogy mennyit kell hurcolnom a gepet. Inventor, SolidEdge es Catia, amit hasznalok, mint irtam, sokszor le kell menni a rajzokkal a muhelybe, alakitani rajtuk, LPT-vel rakotni a CNC megmunkalokozpontra. PC-vel ezt nehezen kivitelezed :D

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • Francia91

    veterán

    válasz tecsu #11 üzenetére

    Nalunk sokszor elofordul, es ha modositunk, nem megyunk vissza az irodaba, netan a ceghez mondjuk Pestrol, hanem ott fogjuk a notit, es elkezdunk beleszerkeszteni a 3D modellbe

    Nagyon sok olyan munkaterulet van, ami igenyli a mobilitast es a teljesitmenyt egyszerre, az ilyenekre vannak a Quadro-s es FirePro-s GPU-k a notikban, 4 magos i7-tel tarsitva. Nem tervezhetsz mindent egy irodaban. Ismerosom egy olajvallalatnal dolgozik, jarja Azsiat, irodaban alig van, helyette mindig terepen van, es ott kell neki terveznie. Olyankor sem jatszik a PC, hanem Workstation notebook (neki eppen ThinkPad W520-asa van)

    [ Szerkesztve ]

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Új hozzászólás Aktív témák