Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Navaren #137 üzenetére

    Megérdemelne egy LIKE-ot a hozzászólásod.:)

    Az én meglátásom szerint az lesz a tényleges gazdasági érték mögöttük, ami ma a többi széles körben elfogadott hagyományos "papirfecni" mögött.

    Az, hogy miért fogja leváltani, szerintem, a ma elfogadott "papirfecni"ket, az meg csak evolúció. A pénznek, mint pénz fejlődni-e kell, ahogy a társadalom is lassan fejlődik, ha lemarad, idő múlva a társadalom fogja kényszeríteni a fejlődését.

    TommyGun: Ma az adja az árát, hogy épp mennyit hajlandók adni a tőzsdéken érte, és mivel nincs egy viszonylag stabil alap mögötte, igy még hatalmas ugrásokra képes a rendszer. Ha holnaptól azt mondaná minden boltos nénike, hogy ad egy kenyeret egy ethereumért(ami most 890$ körül jár), akkor holnaptól 890$rt kérnének a kenyérért is, vagy maradna 1 $ a kenyér, és lezuhanna az ethereum ára 1$rra. Valószinűbb az utóbbi történne, de a lényeg, hogy onnantól társadalmilag lenne egy stabil pont meghatározva az ethereum értékének,s kisebb lenne az ugrálás. (Csak azért használtam az ethereumot, mint coint példaképp, mert a 10000$ (kb ennyi egy bitcoin) kenyér mégis sokkal elképesztőbb lenne....)

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • TommyGun

    őstag

    válasz Navaren #137 üzenetére

    Maxi respect a megfogamazásért, énis értem a hardweres szofveres részét, meg hogy lesz ebből zsé, én azt nem értem mitől ér egy BTC 17 ezret, és most mitől csak 10 ezret. Ha befektetek egy részvénybe vagy vmi árfolyammal játszok ott van kapaszkodó, van mögötte egy állam ami vhogy teljesít vagy cég akik így úgy termelnek eladnnak fejlesztenek valamit amiből ha jó profitjuk lesz akkor az ad egy támpontot, de itt?
    Amúgy a HW része engem is lenyűgöt, ha 1 éve vettem volna a fáradságot ennek utánanézni valszeg én is rig tulaj lennék mert mindig is szerettem ilyennel vancakolni menedzselni ésatöbbi, jobb mint fifázni (bocs :D )
    De most erre befeketetni 1 millát...

    [ Szerkesztve ]

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • B.Gaboo

    tag

    válasz Navaren #154 üzenetére

    "lehet, hogy egyszer egy univerzális kriptovaluta átveszi majd a digitálisan tárolt pénz helyét a modern bankrendszerben"

    a kriptopénznek (szvsz) pont az egyik fő előnye (a blockchain technológia előnyei mellett), hogy kihagyjuk a bankrendszert az elszámolásokból.

    ha pl. nincs nálam kp egy üzlethez, akkor akár banki nyitvatartáson kivül is tudok neked bitcoint küldeni bármikor, bárhonnan, telefonról, nem kell automatához vagy bankba rohangálni vagy megvárni amíg hajlandóak elintézni valamit.

    Nem beszélve arról, hogy talán a banki elszámolások díjai is csökkennek ha vannak megfelelő (gyorsabb, olcsóbb) alternatívák.

    [ Szerkesztve ]

    ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

  • szazbolha

    addikt

    válasz Navaren #137 üzenetére

    "A HOGYAN már millió helyen le van írva, a MIÉRT viszont általánosságban nem nagyon, és ez az egész értelemszerűen totál zavaros"

    Nem értem mit nem értesz rajta. Alap emberi tulajdonság vezérli ezt is, ami nem más mint a szerzési ösztön. Ha a Hősök terén lenne egy nyilvános ivókút, amiből fényvíz folyna és jó pénzért el lehetne adni, akkor az emberek sorba állnának. Aztán jönnének az okos és erős emberek, akik sorban állási pénzt szednének, a technokraták jópénzért a csapra 10 kiömlőt szerelnének, és nyílna egy palack kölcsönző is a közelben. meg lennének bér sorban állók is.
    Az ingyen profitból mindenkinek kell, és a dolog működni fog amíg elég sokan hiszik, hogy tényleg fényvíz jön a csapból, ami majd 10-20 -100 év múlva milliókat is érhet.

    Én is sorba állok, de rögtön el is adom a fényvízet, amit a palackomba tölt a palacktöltő ember akinek fizetek, hogy tölthessek. Csinálom, amíg lehet, mert tudom az állam vagy betiltja a fényvizet, vagy durván megadóztatja vagy államosítja. Legalább a kölcsönzött palack ára vissza jöjjön....

  • LLam

    senior tag

    válasz Navaren #186 üzenetére

    Pontosak a meglátásaid.

    Nem is válaszolok, hiszen nem kérdést fogalmaztál meg, inkább csak jelzem, hogy a kriptovaluták legidősebbje is csak 9 éves. 9 év alatt elért ide ahol most tart. Az ütem gyorsul. A rádió majd a TV majd az internet elterjedése mind mind egyre gyorsabb volt. Ezek az eszközök (a kriptopénzek) valós problémára nyújtanak valamilyen minőségű megoldást. Mivel teljesen új vannak gyermekbetegségeik, például a skálázódás. Erre is van már megoldás úgy híják, hogy lightning network. Az ökológiai lábnyomra is van már megoldás (POS), ha elég kiforrott lesz bevezetik.

    Az, hogy bárki indíthat egy újabb coin-t nem gyengeség hanem erősség. A BTC lassú (volt) és elavult (volt). Jöttek a kihívók, a BTC fejlesztői meg elkezdtek fejleszteni (majdnem későn). Ez jó. A verseny jó.

    (#188) seolwon

    "Az köztudott, hogy a világ vagyonának nagy része egy kisebb rétegnél van. Nyilván egy idő után a BTC-vel is így lenne, akkor pedig mi akadályozná meg őket, hogy azt csináljanak az árfolyammal amit akarnak?"
    Semmit. Az árfolyammal azt tesznek amit akarnak. Ez egyébként nem így van a CHF/HUF vagy bármelyik másik sima valuta esetén is (árfolyam rángatás)? Egyet nem tudnak tenni, elinflálni.

    Sokféle bányász van. Az itt jelenlévő Szazbolha tipikus példája annak amit írsz. Én meg amikor BTC-t bányásztam 10-20 dolláros árfolyamon akkor nem a napi haszonért tettem. Mind a két felfogásnak helye van és kell is az ökoszisztémának.

    [ Szerkesztve ]

    Stay hungry!

  • Yany

    addikt

    válasz Navaren #186 üzenetére

    iBalu, sokmindent jól összeszedetten leírsz, és értelmesen kommunikálod. Most egy gondolatodra hadd reagáljak csak:

    Ez a része rendben van, de a kriptovalutának szerintem csak akkor lesz tényleges, pénzben is kifejezhető értéke, ha valamelyik végre egyetemesen elterjedt, teljesen egyenértékű alternatívája lesz a pénzzel fizetés lehetőségének.

    Rengeteg olyan dolog van már most is a világon, ami értéket képvisel, mégsem alkalmas pénzként viselkedni. Sőt, ezek közül sok olyat is találsz, ami képességei ellenére sincs kiaknázva minden szempontból a birtokosa által: arany, részvények, stb. Ugyanígy a kriptovalutákkal is sokan csak kereskednek, de nem használják (pl. a Lisk fejlesztői közösség-specifikus attribútumait, vagy a steemit értékelőrendszerét). De értéket ettől még képviselnek a valuták, ami gyakorlatilag egy konszenzuson alapul, aminek egyelőre még legbefolyásolóbb pillanatai a tőzsdéken és a hírekben zajlanak. Elterjedtségük és piaci kapitalizációjuk növekedésével a függőségük is diverzebb lesz, ezáltal jóval stabilabb árfolyammal fognak bírni, aminek következtében növekszik a bizalom, ergo tovább terjed.

    Egyébként ez a forrongás a kriptok ellen picit hasonlít a trade-elős fórumban azokhoz az illetőkhöz, akik pánikrohamos beírásokkal kérdezik, hogy jajj, most mi történt, jajj, most zuhan, mimmeghalunk. Valójában egy technológiai és pénzügyi forradalom csírájával nézünk farkasszemet, ami lehet, hogy hamvába hal, de az is lehet, hogy alapjaiban fogja megrengetni a centralizáltan "értékosztó" világot. Még nem tudjuk, de idővel kiforrja magát, ahogy a sokak által joggal bírált PoW metódus sem fog örökké velünk maradni, de legalábbis nem úgy, ahogy most. Fejlődni fog ez is, amíg nem lesz jobb, hogy végül teljesen lecserélje. Innen már nincs visszaút és mindannyiunkon múlni fog, hogy merre kanyarodunk, nem csak a cikkírón. :)

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák