Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    válasz ncc1701 #140 üzenetére

    Nyilván a kereslet-kínálat definiálja a pillanatnyi árat, de ez elsősorban kereskedői, nem pedig befektetői szemlélet, és ez nagy különbség.

    A vérbeli kereskedőnek valóban tökmindegy, mivel üzletel, ha az adott cikk funkciójától függetlenül profitképes, a kriptocoinok körüli hype miatt pedig hülye lenne nem pont ebbe a bizniszbe beszállni.
    Ez viszont hosszútávú befektetői szemmel nézve mindössze "pillanatnyi" állapot, amivel rövid idő alatt lehetett néhány(ezer) szerencsésnek igazán komolyat kaszálnia, ennek a sikersztorinak az utóhullámait lovagolják most az 1-2 éve működő hobbibányászok.
    A hirtelen meggazdagodás reményében pedig sok új kisbányász is születik - vagyis inkább születne, de az elképesztő ütemben fogyó - ezáltal dráguló hardverek (kereslet - kínálat, igaz?) és az engyre inkább összezáró bányász-community miatt a tendencia erősen csökkenőben van, vagy annak látszik.
    Előbb-utóbb pedig talán eljön az a pont, ahol a rendszer nem fog elbírni több "kereskedőt", ez az a "lufi", aminek a kipukkadására vár az egészből kimaradt picit talán rosszakaró, magát realistának beállító réteg.

    Komolyabb befektetői szemmel nézve pedig - különösen hosszú távon - egyszerűen nem elég az, hogy "most ezt keresik, szóval vegyél, vagy komoly pénzből készíts rig(ek)et, és bányászd, mert ezt keresik".
    Kell, hogy legyen a valuta alatt valamilyen mögöttes gazdasági teljesítmény is, ami alapján pontosan megállapíthatóak legyenek a kockázatfaktorok és folyamatos, hosszútávú becsléseket is lehessen folytatni.

    A technológia ígéretes, tényleg lehet, hogy egyszer egy univerzális kriptovaluta átveszi majd a digitálisan tárolt pénz helyét a modern bankrendszerben, bár ezt az elmúlt mondjuk másfél év talán cáfolni látszik, nem is beszélve a rendszer mögül lassan kihátráló, vagy azt teljesen elutasító bankokról, mert ezekre is van példa.
    Ellenben önmagában talán ez sem ad konkrét értéket a kriptocoinoknak, így a kérdés továbbra is nyitott maradt.

    Minden tiszteletem azoké, akik belevágtak, bele mertek vágni és vágnak bele akár mostanában is, de én sajnos nem fogok közéjük tartozni, ahhoz besz*ri vagyok, nekem túl nagy a kockázatfaktor rövid időintervallumra vetítve is.

    Ellenben a cikkben szereplő géphez hasonló gépeket nagyon szívesen terveznék és építenék, csak úgy, mert a bányászfolyamat ezen a része nagyon érdekel. :).

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák