Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    válasz LLam #177 üzenetére

    Ez a része rendben van, de a kriptovalutának szerintem csak akkor lesz tényleges, pénzben is kifejezhető értéke (nem pedig "népszerűségi index-e egy limitált mennyiségben elérhető, roppant népszerű valaminek, amire hullámzó mértékű lelkesedéssel látszik ráizgulni a világ, és egyelőre akkor is a "semmiből születik"), ha valamelyik végre egyetemesen elterjedt, teljesen egyenértékű alternatívája lesz a pénzzel fizetés lehetőségének.

    Akkor, ha kompromisszumok nélkül tényleg bárhol, bármikor, bármennyit fizethetsz/utalhatsz belőle, miközben teljesül az, hogy a köré épült szolgáltatás legalább egyes területeken fixen gyorsabb, vagy biztonságosabb, vagy egyszerűbb, vagy olcsóbb, stb. a mai banki utalásoknál, vagy egyéb tranzakcióknál.

    Ebben az esetben egy líneáris, sokkal egyértelműbb korreláció lenne a mostani pénz és az adott coin egységértéke, illetve az ezek infrastruktúrái közöt; az adott kriptovaluta köré is komplett ipar nőne ki, aminek a gazdasági teljesítménye a konkurens(ek?)hez viszonyítva már kézzel fogható anyagiakban is mérhető valami lesz, aminek az előrehaladásába. piaci térnyerésébe érdemes lehet befektetni, illetve nagy tételben pénzt váltani rá - ez az, ami szerintem sosem fog megtörténni, de ne legyen igazam!

    Ameddig azonban szinte bármilyen cég forgalomba hozhat egy blokklánc elven alapuló coint, amit egy predefiniált mennyiségből bárki "bányászhat" előre meghatározott algoritmusokkal, addig ez kis túlzással akkor is csak léggömbhámozás marad szerintem.

    A technológia, az ötlet elméleti alapon zseniális, és komoly benne a potenciál, ezt elismerem.

    Ez persze az én szubjektív perspektívám, nagyon leegyszerűsített magyarázattal (a valóság némileg persze árnyaltabb), nem muszáj egyetérteni :).
    Mindegy, erősen túlragoztuk már ezt a fórumot is, miközben szegény kolléga gépéről-cikkéről alig esett szó.
    Mindenesetre én személy szerint köszönöm mindenkinek, aki itt segít tisztábban látni az egész kriptovaluta-mizériát.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák