Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luskan

    tag

    Tanenbaum úgy jósolta, hogy a moore törvény kb 2015-ig fog élni. Itt egy idézet a könyvéből (Tanenbaum - számítógép architektúrák, 2. átdolgozott bővített kiadás):

    "Egyes ipari megfigyelők azt várják, hogy Moore szabálya még legalább egy évtizedig érvényben marad. Ekkorra a tranzisztorokat már olyan kevés atomból építik fel, hogy megbízhatatlanná válnak. Másrészről azonban elképzelhető, hogy a kvantumelektronika fejlődése ezt alapvetően megváltoztatja (Oskin és társai, 2002). Más megfigyelők szerint az energiakibocsátás, az áramszivárgás és egyéb hatások már korábban komoly problémákat állítanak elénk (Bose, 2004; Kim és társai, 2003)."

    Végül arra akarok kilyukadni ezzel, hogy az alsó határt az atomok darabszáma határozza meg melyekből felépül egy-egy tranzisztor. Egy másik könyvből nekem 7-8 darab atom rémlik tranzisztoronként, de ebben a számban nem vagyok most biztos. Nem tudom, hogy ez hány nm-t jelentene.

    Szerintem ha elérjük az alsó határt, akkor várhatóan újra elindulnak a régi CISC processzorok irányába. Egyre több dolgot hardveresen oldanak meg, nem pedig szoftveresen. De ez is csak tipp...

Új hozzászólás Aktív témák