Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz [CS]Blade2 #48 üzenetére

    Ha valamelyikünk ezt itt megmondaná, akkor szerintem még ma jönne érte egy autó, hogy dolgozzon nekik.

    Feltételes módot használtam, nem kijelentőt. Kéretik értelmezni megfelelően. :)

    Tovább erőltetik a méret csökkenést, aztán egyszer csak eljutnak egy pontra, és utána relatíve sokáig egyszerűen komolyabb fejlesztés nélkül az marad, és csak kutatják tovább, hogy mit lehetne fejleszteni.

    Több irányba mennek a kutatások egyszerre, szerintem. Az, hogy melyik fejlesztési irányt fogják a sorozatgyártáshoz felhasználni attól függ, melyik fejlesztési megoldás ígéretesebb. Jelenleg sem a méretcsökkenés az egyetlen útirány. Emlékszünk arra, hogy egy időben az Intel milyen magabiztosan állította, hogy majd hogy fog a frekvencia növekedni? 2011-re 10Ghz-es processzorokat említettek (ez 2000-ben volt, az eredeti forrás a ZDNet, de az már nem elérhető). Megmosolyogtató mai szemmel, nem? De akkor úgy gondolták, hogy a frekvencia növelése a sebesség növelésének legjobb módja...

    Ami még fontos, hogy ezek a gyártók a pénzért csinálják, téged meg mondjuk egy-egy chip tudása érdekel. Nem mindegy, hogy mit tehetnek azért, hogy nagyobb bevételük legyen, vagy mit lehet tenni azért, hogy egy adott csíkszélen nagyobb tudású chip szülessen. Jelenleg még találkozik a kettő.

    Ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb a képlet. Eleve jelenleg a chip-tervezés kvintesszenciája az, hogy a gyártástechnológiai lépések gyorsan fejlődnek. Más szóval nem feltétlen éri meg azzal foglalkozni hogy mondjuk olyan megoldásokat alkalmazzanak, amelyek más úton érnek el teljesítménynövekedést. Hogy egy példát felhozzak, nem is volt olyan régen, amikor az AMD egy olyan jövőképet festett le, amelynél a CPU tokba, a CPU mellé kerülhet a RAM. Ami a VGA kártyáknál ugye megvalósult, a CPU-knál mégse. Ez is egy példa arra, hogy nagyobb teljesítményt érj el új designnal. Csak éppen jelenleg a mérlegen mégis rosszul áll ez a megoldás, mert egyszerűbb és olcsóbb 7nm-es Chiplet-ekkel dolgozni, mint a RAM-ot a CPU mellé költöztetni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák