Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sygate

    csendes tag

    válasz rudi #9 üzenetére

    Én használok eye-fi-t és nagyon elégedett vagyok vele.
    Mi munkára használjuk, hogy igazoljuk megcsináltunk egy megrendelést.
    Az a tapasztalat, hogy 2 évente a dolgozóknál elromlik egy fényképezőgép ilyen vagy olyan okból, így munkára majdnem a legolcsóbb canon-t veszem, az vált be eddig legjobban.
    A legolcsóbb digitál gépekben még nincs wifi, így kell ez a kártya.
    Kedves rudi képzeld van aki munkaruhában dolgozik és gondolom te se adnál 80.000-es wifi-s gépet egy asztalosnak, valamint extra minőségű kép is felesleges, stb.
    Tiszelt prohardver nem csak szórakozásra használnak digitális eszközöket, ahogy ez a PHTV-ből is lejön.
    Ez a kártya szerintem mindennapos 10-30 képet készítő és letöltő embereknek lett kitalálva, ezt a mennyiséget gyorsan le is tölti.

    A kártya előnye:
    - 60 éves lakatosnak is meg tudom tanítani, hogy menj be az irodába, kapcsold be a fényképezőgépet, várj és letöltődnek a képek a megfelelő helyre ha nem vagyok ott. - gyakorlatban is működik
    - nem kell mindennap kiszedni a kártyát vagy kábeleket dugdosni
    - wifi-je n-es nálam 2m távolságból 65Mbit/s a sebessége
    - A kártya úgy működik, hogy ember bekapcsolja a fényképezőgépet és automatikusan minden képet letölt
    - szoftvere jól paraméterezhető: ugyanazt amit már letöltött nem tölti le duplán stb.
    be lehet állítani ha pl:27,28-án készűlt a kép azt külön könyvtárba teszi, így után könnyebb szortírozni mi mikor készűlt el.

    kártya hátránya:
    - tényleg alacsony hatótáv de nekem az olcsó canon-ál lakáson és 10m-en belűl működik. - nekem ez bőven elég. Nem is számítottam többre, irodába tökéletes.
    - számítógép nélkül nem tud közvetlenűl nas-ra tölteni, sajnos futnia kell az eye-fi szoftvernek a gépen.
    - a kártya behelyezésekor az olcsóbb canon-ba is megjelenhetne egy "képek feltöltése" menü mint a drágább típusokban.

  • ZooLee

    őstag

    válasz rudi #9 üzenetére

    Az Instagrammal és társaival az a gond, hogy kapásból online (és legtöbb esetben publikus) tárhelyre tölti fel a képeket, ami nem biztos, hogy megfelelő. Az Eye-fi kártyák képei pedig privát helyre mennek fel elsősorban (plusz az opcionális online tárhely is megvan)
    Egy stúdióban sem mindegy, hogy az elkészített képeket hogyan nézik meg, ha éehet, nem a fényképezőgépen fogják. Alapban nem RAW-al fognak dolgozni, hanem minden gép képes RAW+JPG-t készíteni, a JPG alapján gyorsan át lehet futni, hogy melyikkel érdemes dolgozni, és utána az utómunka majd mehet a RAW-on. És stúdión nem kell feltétlenül egy nagy, profi divatstúdióra gondolni, sok kisebb is van, ahol csak portré vagy gyerekfotózás, egyéb van.
    Tehát szerintem van létjogosultsága a kártyának, és így a Sandisk gyártásában már elég olcsó ahhoz, hogy akár egy lusta amatőr is meg tudja fizetni.

    Z.

  • Ed Parker

    nagyúr

    válasz rudi #9 üzenetére

    Nekem nincs a vázamban wifi es nem is tudok konkrétan a 6D-n kívül más gépről,amibe van wifi.
    Viszont van wft markolat,ami gyors.

Új hozzászólás Aktív témák