Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Killer01 #50 üzenetére

    ◄Azért pakolják alulra a tápokat, mert a felülre szerelt tápok, ha terhelés alatt melegszenek, akkor a meleg levegő felfele áramlik és mondjuk egy felül kivágatlan ház esetén ez a levegő megreked és visszaáramlik. Ha alulra rakod, akkor egyrész alulról eleve hűvösebb levegőt szív be a táp, nem a prociról leáramló meleget, másrészt a tápból felfele áramló meleg levegőt még mindig ki lehet fújatni egy 12cm-es hátsó ventivel. Lehet, hogy elsőre furának tűnik, de a gyakorlatban nagyon jól működik. Hűtés szempontjából, ha figyelembe vesszük a tervezett áramlást, szerintem mindenképp. Nekem elöl, alul egy 12-es szív, hátul, fenn szintén egy 12-es fúj kifele. Ha nagyon meleg a helyzet, akkor az oldallapról két ventivel meg tudom befele támogatni a VGA és a cpu részt. A hdd-k szintén kapnak rekeszenként egy ventit. (2 hdd/rekesz). Mivel az ODD-k is fent vannak, azok melegszenek igazán. Fogj csak meg egy folyamatosan üzemelő író tetejét. Forró. Ha ez is, meg a táp is, valamint az egyéb meleg levegő is felfele áramlik, fent nincs kivágva, akkor baromira tud melegedni egy rendszer. Persze, itt nem egy cerkára gondolok..:D. Egy komolyabban meghajtott quad/vga esetében elkel a szellőzés.
    ..szerintem..;).►

Új hozzászólás Aktív témák