Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Nekem egy ilyen ősöreg dragon van:

    Valamint egy még ennél is régebbi, aminek még nem ablaka volt, de ugyanígy nézett ki. Csak fehérben. Egyik sem fiatal már, de valahogy még soha nem vitt rá a lélek, hogy eladjam.
    Nagyon komolyan összerakott, rettentő strapabíró házak. A lábakat, ahogy daa-raa is írta, egyáltalán nem muszáj kihajtani. de azt garantálom, hogy ha ki vannak hajtva, fel nem lököd..:DDD. Már a súlya miatt sem.:D. A nagyobbik dragonba az eATX szerver lapok is beférnek abban az esetben, ha nem a hdd-k felől vannak a cpu slotok.

    Ez a ház mondjuk annyira nekem sem tetszik. Annyira nem lehet drága, mint a chieftech dizájnosabb házai. Ha egy komolyabb ház 25k-ba kerül náluk (nem server), akkor ezt valahol 12-15k-ra tippelem. (Táp nélkül persze)

  • Geller72

    veterán

    válasz Killer01 #50 üzenetére

    ◄Azért pakolják alulra a tápokat, mert a felülre szerelt tápok, ha terhelés alatt melegszenek, akkor a meleg levegő felfele áramlik és mondjuk egy felül kivágatlan ház esetén ez a levegő megreked és visszaáramlik. Ha alulra rakod, akkor egyrész alulról eleve hűvösebb levegőt szív be a táp, nem a prociról leáramló meleget, másrészt a tápból felfele áramló meleg levegőt még mindig ki lehet fújatni egy 12cm-es hátsó ventivel. Lehet, hogy elsőre furának tűnik, de a gyakorlatban nagyon jól működik. Hűtés szempontjából, ha figyelembe vesszük a tervezett áramlást, szerintem mindenképp. Nekem elöl, alul egy 12-es szív, hátul, fenn szintén egy 12-es fúj kifele. Ha nagyon meleg a helyzet, akkor az oldallapról két ventivel meg tudom befele támogatni a VGA és a cpu részt. A hdd-k szintén kapnak rekeszenként egy ventit. (2 hdd/rekesz). Mivel az ODD-k is fent vannak, azok melegszenek igazán. Fogj csak meg egy folyamatosan üzemelő író tetejét. Forró. Ha ez is, meg a táp is, valamint az egyéb meleg levegő is felfele áramlik, fent nincs kivágva, akkor baromira tud melegedni egy rendszer. Persze, itt nem egy cerkára gondolok..:D. Egy komolyabban meghajtott quad/vga esetében elkel a szellőzés.
    ..szerintem..;).►

  • Geller72

    veterán

    válasz motorhead #52 üzenetére

    A kábel menedszelést ki is felejtettem. Ez az elmélet talán addig meg is állta, állja a helyét, amíg a régi 250W-os tápok és a hozzátartozó gf2-es vga-k, és a relatíve alacsony fogyis egy magos cpu-k voltak forgalomban. Szerintem egy táp ventije nem tudja kivenni a disszipált hőmennyiséget egy mai komolyabb PC-ből. Tudom, hog yteljesen nem is várható el tőle, de az elvárható mennyiséget sem képes kivezetni. A VGA forró oldala persze szerencsétlen esetben felfele van, amiről baromi meleg áramlik a proci irányába. A ramokról is kapja a cpu, és a táp közvetlen közelsége miatt is megreked a meleg. Ezt tetézi a cpu egység hőtermelése. ennyi hőt egy táp venti nem vezet el. Nem beszélve arról, hogy nem szerencsés egy amúgy is megterhelt tápot még forró/meleg levegővel áramoltatni. Nekem mindegyik kialakítás volt. A táp elhelyezése szempontjából nem állítom, hogy van kedvenc elrendezésem. Az én szempontjaim szerint legyen a tetőn szellőzési lehetőség ventivel megtámogatva, a ház többi szellőzése az előbbi hsz-em szerint legyen megoldva, valamint legyen elég széles a ház, mert az is sokat számít. E nagyobbik dragonom van annyira nagy, hogy ne legyen problémám a szellőzéssel. Az ilyen kis midi házakat nem szeretem komolyabb cuccokkal kitömni. Csak ha valami alacsony fogyis holmikat lehet belemerni. pl egy mATX, vagy kisebb deszka, egy 45W-os quad AMD..etc. De egy túlhúzott, túlfeszelt quad (920/3800-on) X2-es vga-val már kizárt. Azt biztosan tudom, hogy amikor még itthon nem lehetett kapni 940BE-t, akkor vettem egyet (ebay) és pont házat is cseréltem nem sokkal ezután. Konkrétan emlékszem, hogy első alkalommal normál házban volt, aztán került át egy alsó tápos házba. Minden maradt a régiben, csak a ház változott (meg + 2 giga ram, de ez nem érdekes). Az új házban átlag 5 fokkal volt hűvösebb a húzott quad. Alapon nem mértem eltérést.

  • Geller72

    veterán

    válasz Oliverda #68 üzenetére

    "Viszont úgy legalább a padlóról felszívja az összes szemetet meg port"

    Bocs Oli, de volt már neked ilyen házad? Szerintem nem. Mert ha lett volna, akkor láthattad volna, hogy a táp ugyanazt a levegőt kapja meg, amit az első venti beszív. Csak egyből hűvöset. Padlószőnyeg mindenképp szívás bármelyik elrendezésben. A levegőt így is, úgy is az első venti nyomja be - már, ha van. Én mondjuk alapból nem teszem le a földre a házakat. Könnyebb hozzáférni, tisztítani..nincs annyi por.

    Ebben az esetben van igazad, de ilyen csinálni sztem marhaság.

    Az a jó megoldás, ahol a táp nem teljesen a ház aljában van, hanem egy kicsit meg van emelve, és elölről szívja a levegőt. ezért mondom azt, hogy a ház kialakításától függ, hogy jobb e, vagy xarabb az adott táp elrendezése. Egy jó háznál is le lehet qrni.

    Ez jó is lenne, ha nem qrták volna el alul a táp résznél:

    Mert felül frankó.

    De ha épp van otthon egy rossz mosógéped..:DDD.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák