Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Picco #4 üzenetére

    Ennek ha jól tudom, szabványbeli okai vannak.

    Egyszerűbb fenntartani csak az új verziót, és azt kiterjeszteni visszamenőleg, mint párhuzamosan fenntartani többet.
    Például az USB 3.2 szabvány tartalmaz mindent, amit a 3.0 vagy a 3.1, de mivel a szabvány verziója megváltozott, így azt követnie kell a csatlakozónak is.
    Vagyis mivel a 3.0 szabvány elévült, így azzal már nem lehet hitelesítést sem kapni, csak az új alapján.
    Erre pedig kitaláltak egy mechanizmust, hogy ami mondjuk eddig 3.0 volt, az automatikusan 3.2 Gen1-gyé válik, azzal egyenértékű.

    És erre lett kitalálva a marketing term, hogy a usernek mindegy legyen az USB pontos verziója, mert az USB SuperSpeed az minden esetben ugyanazt hivatott jelölni, akár 3.0, akár 3.2 Gen1.

    A végeredmény valóban bonyolult, de teljesen jogos és indokolt, cserébe viszont 1-1 megnevezés egzaktul egy üzemmódot jelöl.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • dabadab

    titán

    válasz Picco #4 üzenetére

    Ennek már komoly hagyománya van. Azt pl. meg tudod mondani így fejből, hogy a full speed vagy a high speed a gyorsabb? :)

    DRM is theft

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Picco #11 üzenetére

    Nem kell 3 féle, illetve nem is kell ennyire szigorúan venni.

    Tegyük fel van egy céged, amelyik mindenféle tartozékokat gyárt, mondjuk legyen PiccoTec.
    Amikor az USB 3.0 szabványnak megfelelően gyártottál kábelt, az az USB 3.0 szerint gyártottad, mint aktuális szabvány. Ez számtalan dolgot magában foglal, sebesség, max hossz, melyik végén milyen csatlakozó lehet, logó, stb.
    A dobozára jól látható helyen el is helyezed az USB SuperSpeed logót, hogy lássa mindenki, nem akárkivel van dolguk.

    Később megjelenik az USB 3.1 szabvány, mellyel a 3.0 automatikusan érvényét vesztette, vagyis te az USB 3.0 szabvány szerint nem gyárthatsz kábelt, pontosabban mondva nem kapsz rá hitelesítést, és hivatalosan a 3.0 logót sem rakhatod rá (ugyanez igaz akkor is, ha olyan kábelt gyártasz, aminek mondjuk mindkét vége Type A, szabálytalan)
    Ellenben ugyanazzal a műszaki paraméterekkel legyártott kábel megkaphatja a 3.1-es minősítést - ehhez a gyakorlatban nem is kell semmit csinálni, legalábbis fizikailag nem kell másképp gyártani a kábelt. Amit onnantól gyártottál le, az már USB 3.1 Gen 1 lesz, ami fizikálisan nem fog eltérni az eddig gyártott terméktől, viszont már az USB szabvány egy újabb kiadása mentén lett hitelesítve - és itt szerintem ez a kulcsszó.

    Az, hogy melyik USB eszköz hanyas verziójú, lényegében az end usernek teljesen mindegy, az a fontos, hogy milyen logó van feltüntetve, ami pedig a marketing fogalmat használja.

    Azon persze lehet vitázni, hogy ezek a marketing fogalmak mennyire magától értetődőek, de a sebesség, vagy adott esetben a maximális terhelhetőség úgyis fel van tüntetve, ha meg nincs külön feltüntetve, akkor a legrosszabb verziót kell feltételezni.

    tehát tl.dr: ezek a verziók inkább a gyártás szempontjából érdekesek, mint műszaki tartalom, de a userek szerintem tök jól elvannak így is, nekik annyi a lényeg, hogy a csatlakozó stimmeljen, illetve fel legyen tüntetve a sebesség, amire hitelesítve van.
    Illetve ma már szerintem sokkal kritikusabb kérdés a terhelhetőség, hiszen az USB-PD már 240 W-ig skálázható, és nagyon nem mindegy, hogy a kábel, amit használsz, mennyit bír el :))

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Picco #29 üzenetére

    Vegyük a saját notimat. Tudom tölteni azzal a töltővel, amivel 15 éve töltök Dell gépeket. Tudom tölteni type-c porton, valamint rogyásig van rakva sima USB-vel és video kimenettel is, sőt, még az SD karit is megeszi.

    Nem fáj senkinek, hogy a gép oldala lyukas, nekem legalábbis ritkán :B Ellenben mikor az iroda elhagyja a helyét és néha kitelepül, oh boi, az az átalakítózás, kopizás és egyéb szenvedés az felbecsülhetetlen. Régen felfogták a gyártók, hogy van átállás az egyes szabványok között és ez sajnos ilyen, aztán nyilván van mondjuk az Apple féle út, aki kiad simán úgy egy gépet a piacra, hogy konkrétan a saját termékeit sem tudják a userek összekötni vele, mert a teliberakott fúvárosban sem kapsz még olyan kábelt, ami kellene ehhez ;]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Picco #29 üzenetére

    A Lightning esetében ami probléma lehet, azok a különböző perifériák.
    Pl. egy USB billentyűzetet vagy fülest simán tudsz használni OTG kábellel, de ugyanez fordítva már nem igaz, Lightningot nem tudsz semmire sem alakítani.
    Nekem van Lightning fülesem, igaz, mire aktuális lenne a kérdés, addigra simán elromolhat, és amúgy is újat kéne vennem.
    Bár a legegyszerűbb az lenne, ha az Apple csinálna valami spéci, non standard adaptert, amivel a Lightningből ki lehet csikarni az USB adatsávot, és akkor ez is meg lenne oldva.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • opr

    veterán

    válasz Picco #29 üzenetére

    Varjal, a lightning meg mindig csak usb2 szint? Ez most komoly?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák