Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz Lami66 #33 üzenetére

    Ahogy a törökök is :U Igaz ott nem állam bácsi intett be, hanem maga a Google.

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Lami66 #33 üzenetére

    Azért a dolgokat ne keverd. Van a kényelem, meg van a biztonság.
    A kényelmes biztoság hazugság.
    Ez a mérleg két oldala és mindenkinek a saját döntése hova mekkora súlyt rak. És mindenkinek máshol van az egyensúlyi állapot.
    El lehet menni Stallman-i magasságokba, amikor parancssorból böngészünk úgy, hogy a mailer-daemon küldi el nekünk a weboldalt, egy script kibelezi, és kb csak a txt tartalmat olvassa. Meg el lehet menni a felhőbe kötött full digitális bejárati ajtó felé is. A többség populárisabb egyensúlyt tart, de azon belül nagy szórással.

    De a témánál maradva. A Google-> más irányba (régen Apple, BB, ma már ide számít a HMS is) történő váltást elkezdtem kiszámolni, hogy milyen költséggel jár. Hát nem volt őszinte a mosolyom. Kb. 8-9 év alatt elég jelentős mennyiségű játékot/alkalmazást/zenét/könyvet vásároltam a platformon. Ha csak a szellemi-, és médiatartalmakat szeretném átvinni az is akkora összeg, amiből más már telefont vesz. Emellett mint mobile gamer indokolt esetben nem félek fizetni ha van értelme. De ez is Google alapon megy. Azaz van 2 olyan játék, aminek a mentése a Google Play Games-hez kötött, és vettem benne IAP-ot. Bár nem vagyok bálna, de kb 3 év napi 3 órás melóját nem szivesen dobnám el.
    Összerázva olyan 40-50e Ft bukta lenne akkor, ha nem számoljuk bele azt hogy a kedvenc online játékra 42 évesen nem akarsz újabb 3-4 évet rátolni a semmiről, és azt visszavásárolni meg bőven fél milla bálnáskodás.
    Ha google elvonókúra lesz, akkor persze megy minden a levesbe. De jó eséllyel akkor az android platform is ellehetetlenül záros időn belül, viszont most a HMS nekem olyan, mint tátott szájjal rohangálni a falloszerdőben.

Új hozzászólás Aktív témák