Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz BeZol #180 üzenetére

    Nos, nekem ebből a leírásból az jön le, hogy te lefelé váltottál egy konzumer platformra, ami majdnem hozza a Haswell HEDT-szintet. És ehhez nem is a legdrágább CPU-t és alaplapot kellett megvenned... ez így első ránézésre nem is rossz szerintem.

    Kicsit user error szaga van a dolognak, legjobb esetben is egy 5820K mellé váltottál volna, játékok esetén meg persze, hogy nem használódik ki mágikusan a több mag, de ezt már lehetett előre tudni. Sajnos ezért a fejlesztőknél kell reklamálni... :(

    164 pontos 1szálas cinebench pontszámom lehet majd. Az intellel 172 volt, tehát cpu-limites szitukban 5% előny az intelnek.
    Ha jól értem, akkor mindezt 4 vs 4,4GHz-es órajelek mellett becsülted. Vagyis azért annyira nem rossz a Ryzen, ezek szerint a Haswell-nél kicsit gyorsabb -10% órajel = -5% teljesítmény nem olyan rossz.
    Tényleg nem érte meg neked így most első ránézésre a váltás, de mint te is írtad: 2011v3-ról addig kellett váltani, amíg ért még valamit... cserébe egy várhatóan nagyon jól fejleszthető új géped van.

    Én is hasonló cipőben jártam: egy 3,7GHz-es all-core turbón járó i7-3770T-ről váltottam Ryzen 5 1600X-re, ami megy 4GHz-en... na ez a váltás 100%-ban megérte, mert egy szálon is lényegesen erősebb az új CPU, és több a szál is 50%-kal.
    És, hogy ne csak egy ilyen szokásos lövölde eredményei álljanak itt, hozzátenném az én tapasztalataimat is.
    Cities: Skylines: az FPS kb. annyival lett jobb, amennyivel a Ryzen egy szálon erősebb az Ivy i7-emnél, szóval az nem olyan egetverő előrelépés. Viszont ez a játék egy elég komoly szimulációt futtat... ami egyre összetettebb lesz, ahogy nő a városod. A szimuláció sebessége (értsd: pl. hány percig tart egy nap a játékban) pedig lényegesen magasabb, főleg ahogy nő a város. A játék a tesztek alapján simán terhel akár 16 szálat is (igaz nem 100%-ra), következésképpen gyanítom, hogy az én CPU-m 12 szála is dolgozik rendesen egy nagyobb városnál.

    Szóval igenis megérheti több szálra váltani, de mint a te példád és a sajátom is mutatja: ez gyakorlatilag 100%-ban programfüggő!

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák