Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lsc

    nagyúr

    válasz leviske #46 üzenetére

    Akkor ez így rendben van ? A 8600-ak esetét már be sem linkelem , ez a "cég" nem ér ennyit .

    Az élet kegyetlen .

  • rumkola

    veterán

    válasz leviske #58 üzenetére

    Ugyanez volt mondva a 2xxx-3xxx sorozatra is. Papíron jók, gyakorlatban jobb az NV a maga 2 éves technológiájával (volt mindkét karim, sőt 8600 és 8800 is). Ezt a technológiai dumát nagyon unom. Számtechnél nincs előre gondolkodás. Mire ezeket a VGA-kat kihasználnád, már réges régen másik lesz a gépedben...Mellesleg nekem semmilyen véleményem nincs, amelyik jobb ár/teljesítményben van azt veszem ez egyértelmű.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz leviske #96 üzenetére

    Lehet a G80 működését pofozgatni. A G200 már teljesen rendben van GS és Stream Out kezelésben. A fő probléma inkább az, hogy ez a pofozgatás elég sok többlet tranyót eredményez.
    Az AMD azért döntött jól az R600 architektúra mellett, mert a felépítése nagyságrendileg logikusabb és gazdaságosabb. Az RV770 másfél szeres tranyó többlettel megduplázta az RV670 teljesítményét. Ugyanerre a bravúrra az nV-nek meg kellett kétszerezni a tranyószámot. Gyártás szempontjából az architektúra most vált gazdaságtalanná az nV-nek. Amit anno "kispórolt" a G80-ból, most kell belepakolni, de a felépítés miatt aránytalanul nagy tranzisztortöbblettel jár ez az eljárás. Most a G200 és az RV770 viszonyát kiszámolva. Egy 300mm-es Wafer-ből úgy kb. 100 darab G200 jön ki, míg az AMD úgy 250 darabot termelhet. (ez becslés, +/- 5-10 darab előfordulhat) Termelés tekintetében tehát az AMD úgy 150%-al többet gyárt hasonló árral. Most ehhez még hozzá jön a selejtarány, ami az RV770-nél a pletyik alapján elég jó, míg a G200-nál rendkívül rossz. Tehát az eladható chipek tekintetében az RV770 előállítási költsége akár a negyede, ötöde is lehet a G200-nak. Számokban kifejezve egy 300mm-es waferből, ami kb. 5000 dollár, az nV a legjobb esetben 40 darab hibátlan a G200-a lesz, így mindenféle tesztelés nélkül kb. 120 dodo egy eladható chip költsége. Az AMD-nél legrosszabb esetben is 60%-os a hatékonyság, ergo egy eladható chip kb. 30 dodo lesz.
    Az a baj, hogy az nV az 55nm-es G200-zall sincs kisegítve. Azon max kb. 30 dollárt lehet spórolni chipenként (ergo úgy 90 dolcsi körül lehetne majd gyártani egy eladható chipet, és ez még mindig messze van az RV770 költségeitől. A legnagyobb előny akkor jön az AMD-nél, ha azt nézzük, hogy az architektúrát figyelembe véve az RV770 teljesítményének megduplázásához elég lehet 1,4 milliárd tranyós chip is, míg az nV-nek a G80 elveinek kipofozgatásával a G200 duplázásához minimum 2,3 milliárd tranyós chip kell. Ettől a pillanattól kezdve az nV vesztes helyzetben van, amíg egy teljesen új architektúrát le nem tervez, vagy gyorsan át kell térnie a Dupla GPU-s kártyákra.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Bici

    félisten

    válasz leviske #126 üzenetére

    Ok, de ha a G92b kisebb, mint az RV770 (márpedig a tranyószámból ez következik) és egy szintben lesz a 4850-el, akkor az nV megteheti, hogy ugyan annyiért adja, mint az ATi a 4850-et, és akkor megint csak ugyanolyan jó vétel a kettő, és ilyen helyzetben a tömeg a jobban bejáratott nV-t veszi (szerintem). Ráadásul ugyanolyan ár mellett az nV még többet is kereshet rajta, ami szintén árcsökkentésre ad lehetőséget, amit az ATi csak profit kieséssel tud követni.
    Összességében úgy látom, hogy az nV azért erőlteti a régi rendsezrt az új karcsúsítása helyett, mert jobb a játékok beli teljesítmény / előállítási költség aránya.
    Tehát az összefüggés, ami az RV770 és a GT200 között az ATi-nak kedvez, az a G92b és az RV770 között az nV-nek.
    Oké, a többi kártya árával is kell sakkozni, ez nehezítheti az nV dolgát, de legrosszabb esetben is egál a helyzet (ha nem nézzük, hogy melyik az időtállóbb).
    Tévedek valahol?

    mod: Remélem nem tűnök nV fanbojnak, nem vagyok az, csak igyexem logikusan nézni a helyzetet. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • rumkola

    veterán

    válasz leviske #132 üzenetére

    Jelen pillanatban melyik a leggyorsabb VGA a jelenlegi alkalmazásokban?

    Az NV nagyon is jól tudja, hogy váltania kell. Vicces azt gondolni, hogy nem tudják és nincs a tarsolyukban semmi. És azt hiszem a GTX-el még lehúznak pár idiótát, aztán 3-4 hónapon belül itt az új chipjük, de legkésöbb karácsonyra. Csiriárdos cégről van szó, nem tudom elképzelni, hogy nem fejlesztenek titokban.

    Amúgy ne próbáljunk okosabbak lenni több milliárd dolláros forgalmat bonyolító mammutok mérnökeinél és vezetőinél...

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz leviske #132 üzenetére

    A különböző kombinációkat, kár vizsgálgatni ilyen szempontból, mert akkor arra is kilyukadhatunk, hogy vesz valaki 2db. fél éves 8800GT-t 50K-ból és olcsóbban nagyobb teljesítményt kap, mint a 4870.

    Az új gtx karikkal egy baj van csak, az ára. Ha 50K-ért kínálnának egy gtx280-at a 4870 labdába sem rúgna, hiába lett egy remek kari.

    Nem véletlen csökkent az ára rövid időn belűl 200dolcsival.

    A jelenlegi architekturával annyit ér az nv hogy az övék a leggyorsabb kártya a piacon, amit még néha egy sli, vagy cf rendszer is csak nehezen fog be. Sokaknak csak ez számít.

    Azt viszont nem hinném, hogy csak most keresik a mérnököket, a következő chip megtervezésére, sokkal inkább gondolom, hogy rég a kezükben vannak a tervek, de legalább a háttértárolójukon, ;]

  • Bluegene

    addikt

    válasz leviske #138 üzenetére

    Érdekes nem, hogy az elmúlt években 80-100 ezer forintos áron kaphattunk grafikus cúcskártyákat, míg mostanában már a 40-60 ezres sávban is kiváló teljesítménnyel szolgáló zászlóshajót tudhatunk magunkénak

    szerintem ez a gyártástechnológia fejlődésének köszönhető
    példa egy 6600GT 80K volt újonnan
    egy 7600GT 50K
    egy 8600GT 30Król indult

    gondoljunk bele egy új számítógép a 90es években horribilis összegbe került pl 486-os 200K volt 90es évek első felében(akkor 200K értéke ma legalább félmillió az infláció miatt), szal már felfutott a tömegtermelés azért olcsóbb, sztem
    a kartell meg evidens, ha én lettem volna a főnök én is megpróbálkoztam volna a konkurenciánál dollármilliókat érhet 1-2 titkos találkozó(szal a vevők pórul járnak a cégek jól a gyilkos árversenyt elkerülendő)

    bár mára lehet hogy összevesztek ;)

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz leviske #137 üzenetére

    Bizony, sokaknak még így is drága. Én nem nagyon értek, mondhatni semennyire a gpu tervezéshez, ezért nem is tudom, hogy rövid időn belűl bármelyik gyártó, tud e újat kitalálni a multi gpu-s chipjeiben azin kívűl, hogy telenyomják plusz számoló egységekkel.

    Mert úgy látom, most mindkét gyártó ebbe az irányba mozdul(t) el.

    Mennyibe kerülhetne egy 4870, ha nem kellett volna megtömni tranyókkal? Az mekkora szivacs lenne nv-nek? ;]

    GTX3xx-ról én csak annyi pletykát halottam, eddig, hogy dx10.1 támogatása lesz, egyes oldalak szerint dx11 is. Utóbbira nem sok esélyt látok, de ha mégis lesz, ezzel önmagában nem váltják meg a világot.

    És az is érdekelne mennyi lehet a haszon egy chipen, ha a 8800GT-t vesszük példának első időkben az is 60K volt, érdekes módon, most még 30K-ért is megéri nekik árulni. Legalábbis gondolom, hogy megéri, különben nem árulnák.

Új hozzászólás Aktív témák