Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz KROK640 #26835 üzenetére

    Másrészt rengeteg autó hitelből fut, és még akkor lett megvéve amikor mondjuk a covid utáni felszabadult anyagi tartalékokat (amik a fogyasztás és szolgáltatás csökkenés miatt halmozódtak fel) az emberek belerakták mondjuk egy autóba. Ezek ideig óráig dacolnak az inflációval, utána jönnek a csúnya pofonok az élettől és a bankoktól.

    Ennek némiképp ellentmond, hogy rengeteg az AAs rendszámú tényleg új kocsi (nem a 20éves roncs kapott új rendszámot).
    Úgyhogy valószínűleg inkább az lesz, hogy van a felsőbb réteg (nem a rózsadombos, de a havi 1,5-2m felett keresők), akiket nagyon nem hatott meg a covid meg az infla. Bőven van annyi bevétele, amivel nem tud mit kezdeni. Amikor nettóban évente megkeresi a család egy új kocsi árát (és mondjuk ebből annyit félretesz, hogy 2 év alatt kigazdálkodja), akkor leszarja, és megveszi.
    Viszont látom azokat is, akik nagyzolásból tolják, VALÓS igényeiken felül. Aztán majd meglátjuk.
    Bár ilyen infla mellett, ha jól vett fel anno hitelt (pl. fix kamatozású, 1-3-5%-ra), akkor még jól is járt vele.
    Sokan meg azért vesznek, hogy a készpénzüket ne vigye el az infláció.
    (velünk is ez lesz. Jövőre nagyobb kocsit kéne venni a 3gyerek miatt, de lehet, hogy előrébb hozzuk. )

    Marina part: A közelben laktam, láttam, hogy készült az 1. és 2. ütem. Modern panel.
    Sok ember bezsúfolva a betondzsungelbe, csak le van kerítve, meg közel a duna. De ettől még ugyanúgy egymás szájában laknak, mindezt jó drágán.

Új hozzászólás Aktív témák