Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz KROK640 #1253 üzenetére

    Na, errol beugrott egy sajat sztori. Meg ugy 10-15 eve geposszerakasbol egeszitettem ki a kicsiny fizetesem. Volt egy ismeros srac, autoszerelo volt, meg hasznaltautokkal seftelt, volt penze, de inkabb visszaporgette, mintsem elszorta volna.

    Osszejott egy kozos ismeros csajjal, osszekoltoztek, miegymas. Dec elejen jelzett, Bali, lenne it xezer forint, van egy S939 Athlon alapu gep, abbol kene kihozni hosszutavra egy realis jatszos, iwiwezos, filmnezos/netezos gepet. Korbeneztem gyorkornyekiben (HA meg 0-k es 1-esek szintjen sem volt tervben, meg a lokalban is szabadott hirdetni). Egyeztettunk, mit talaltam kv mellegg, fobb vonalakban valami 160-250gb hdd, X2-es athlon, freezer64 huto,2x2gb 800-as ddr hasznaltan, gyori haver boltjabol uj 350-es fsp tap garral, meg valam 920/940 samu lcd. Mondtam, ez igy a hw x ezer, munkadij y ezer. Megegyeztunk, XP-t o szerez valami ismi cegen keresztul. OK. Penzt (X+Y) elore odaad, gep osszekaristol, egy este nalunk meccsnezes kozbe telpites, orult mindenki.Ugy fel, 1 evente beszeltunk, minden OK a geppel, szerencsesen sikerult cpu OC is neki, freezer, tap,ramok birtak, ment minden a maga utjan.

    Ugy 1 evvel kesobb jobbik fellel kikoltoztunk Irorszagba, neha hivott, 1-2 tanacsert, sw tippert,aztan 2 evig semmi. Ugy 2010/11 kornyeken hivott megint, hogy mar ovis a gyerek, o is inkabb beallt soforkodni foallasban, tobb az ideje es mar erzi, az uj cimek nem mennek ugy, mint amikkel korabban jatszott.

    Szo szot kovetett, Bali, tanacsot kernek gepbovitesre.

    Mondom, te Gergo, van koztunk 2100km es 28 ora nonstop vezetes, kompozas, satobbi. Biztos, hogy tolem akarsz tanacsot, plane,hogy P45+E's C2D, 4870 gepemet osszaraktam 08 karacsonyara es azota a hw trendeket se kovetem, nemhogy a piaci arakat. Persze Mester, evekig jo volt amit anno raktal, bizom benned.

    Nosza, mondom mi keret? Uj?Hasznalt? Vegyestuzelesu? Hat, olyan 200-250k, lehetoleg minel tobb komponens uj, vagy sok garis normalis boltbol. MOndom, oke, gyorkornyeki topikbol ismik meg uzik boltoskent, aproskent az ipart, csak lesz valami. Korbeneztem arlistakat, apros cimbiket, kinek mije van,stb. Osszealt a vas, valami i5,8gb, 120-as ssd,1tb tarhely, uj haz, vx400 tap. Korrekt kis cucc, de mondom neki, az ugye megvan, hogy ezt en le tudom neked szervezni, XYZ-t kell ezen,meg azon a szamon hivni, hivatkozz a nyulra, fizetsz,akpod a cuccot, szamlat,garpapirt, de az osszerakast neked kell. Huh, ahoz o nem ert, ajanljak valakit. Ujabb kereses lokalban, ismeros mondta, betegszabin van, szivesen osszerakja, telepiti es beuzemeli. OK, telszam megad Gergonek, hivd fel a Lacit, o vallalja.

    2 het mulva hiv, minden ok, cuccokat leboltolta, minden gromek. Ismivel megegyeztek munkadijban, odavitte hozza, 2 nap alatt frankon osszeallt minden, meg a csaladi fenykep/video gyujtemeny is ment az uj tarolos terrasra. Itt estem le a szekrol, megkerdezte, mivel tartozom. Mondom neki, Geri, ha felszorzom az eltoltott orakat az itteni multis oraberemmel infarktust kapsz, felejtsd el, ha legkozelebb otthon leszunk, kereslek, meghivsz a Lapos tanszekre egy jo pizzara egy korso cseh sor mellett. OK. Ra 1 evre ossze is futottunk, cehhet o allta, meg hozott egy diszcsomagos Tokaji aszu zselet extranak.

    Iden felhivott szulinapkor, epp Liszabonban voltunk, mellekesen mondja, felesege huga raszallt a gepere, kene neki valami sajat. Na, megjottunk gondoltam es mondtam neki, ez ilyen 0 naprakeszseggel, mint ami nekem van most kb mintha teged kernenek, hogy a g40-es polon a kipufogon keresztul ujitsd fel a Garrett turbot. Vette a lapot, mit ajanlok. Mondom mikkel akarsz jatszani, hat, gyerkoc mar iskolas, jo tanulo, nem kell egesz delutant mellette ulni, o is mar csak H-P fuvarozik helyben 8 oraban, AAA-s cimekkel. Geri bazmeg, ne szorakozzal, vegyel valami normalis snapdragonos 10" tabot FB-zni, stream tartalmat fogyasztani, netezni, jatszani meg vegyel konzolt. Ahh, hangzott a telefonon a felismeres, igazad van. Masnap irt SMS-t, vett egy madjen vatta uj, garis, PS4Pro-t, PSN-re elofizetett, orul az elmenynek, mint majom a farknak.

    Azt hiszem, ugy 5-6 evre megint letudtam a tavsupportot. Halistennek, a hozza hasonlo pozitiv kivetelek adtak a kuncsafti korom nagy reszet.

    Persze volt rengeteg gyoker, akik valahogy megneszeltek, hogy 1.5 ev utan eloszor vegre hazamegyunk 1 hetere es hivtak a magyar szamon, hogy at kene jonnod, mert X meg Y jatek nem megy, gyerek elbarmolja apa menteseit.

    Anyad te gyoker, azert repulok 3 orat, hogy a te szarodat polirozzam, mi? Nem azert, hogy lassuk a csaladot. Szam blokkol, anyamnak uzenet atad (tanitotta a gyereket) hogy ha latod a kisboltba, bazd pofan egy 2 kilos pekkenyerrel, es mond meg, hogy a Teleki utcaban van 5db szamtekbolt/szerviz 100m-en belul, barmelyik cimbi boldogan rendberakja JKMF-ert neki, a nevemet meg felejtse el vagy kiverem a fejebol egy Vargane es Tsa tappal.

    A kedvencem a belvarosi butikos ujgazdag, 50eves faszi, akkor 35eves jokarban levo anyukaval, 14eves ribanc leannyal, rozsaszin gyerekszoba, nem megy a frissen bekotott vidanet kabelnet. Odaugrok, gep megnezez, kabelezes megnez, modem megnez, he's dead, Jim, nyomoz. koaxkabelen harapasnyomok, mipicsa??? Ok nem tudjak, de van masik koax, kiproba, modem eletrekel, net hasit. 2 het mulva megint hivnak, eloszor a kabelt neztem, megint harapas, modem halott. Uj kabel berak, XeHUF elker megint. masnap este hivtak, hogy menjek.Kabel, igen. Mondom, itt a masik, muxik minden, megint X penz lesz. SZivtak a fogukat, de fizettek. Kifele menet mondom, kislannyal van valami psziches gond, hogy a kabelt ragja, nem a 18eves fiuk f***t?? Neznek, leany kijon a furdobol, Apa, be szoktam a nappalibol hozni a nyulat a szobamba, nem baj? :W :W

    Utana 1 hetre ra osszefutottam az oregemberrel a benzinkuton, mondom nyul ur egeszsege hogy szolgal? Vigyorogva mondja, kib***tt dog 10+ ezrembe kerult 2 het alatt, de mar valszeg vegigert a pitonon a gyori allatkertben. :Y :C Viszont franko a net, toltjuk a divx/xvides filmeket ezerrel :DDD

    Evekig csinaltam, de kb az elso, Wolfmanos csipkes szopoallarcos szitu utan mar ugy nyitottam. Igen, gepet akarsz? Mire? Uj/hasznalt? Mennyi a keret HW/SW-re es a 10k munkadijjal egyutt elore kerem, mert nemvagyok OTP.

    Bocsi, kicsit hosszu lett, elkapott a nosztaliga. El is megyek csoportterapiara

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Új hozzászólás Aktív témák