Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Én, a "melldöngetős szittya magyar" csak annyit mondok: haza csak egy van.
    Akinek a szívében nincs hazaszeretet, az menjen csak. Mi maradunk. Maradunk, és büszke magyarságunk tudatában halunk éhen.

    De ha egyszer kikapaszkodunk a gödörből, és büszkélkedni lehet majd a magyarsággal, akkor ne legyen senki, aki külhonban döngeti a mellét származására hivatkozva.

    Maradok, maradunk, hazánkhoz hűségesek maradunk.

    Egyszemélyes utalás.
    Lehetnék mister, vagy herr, nem lettem. Nélkülem (is) kevesebb lett volna az ország, és a világ bármely táján csak bevándorló lennék.
    Az újhegyi lakótelepen itthon vagyok. Itthon.
    Haza csak egy van. Életem végéig hűséges fia leszek.

    Csak vélemény, nem minősítés. Tégy szíved szerint.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz gamerkiller #45 üzenetére

    Cseszdmeg, hiányozni fogsz. Hiába leszel köztünk, akkor is égni fog a tudat, hogy eltávoztál.

    Hülye nem vagy, hiszen a boldogulásodat keresed. Én csak sajnálom, hogy egy értékes emberkével kevesebbet számolhatunk, aki kicsiny hazánk sorsát jobbá tehetné, útját egyengethetné.

    Semmiképp sem minősítelek szemétnek. Azt megteszik majd azok, akiknek a hazájába költözöl.
    Illúzióid ne legyenek. Piti senki leszel új hazádban, és akárhányszorosan teljesítesz, csak egy megtűrt senki leszel.

    Már sokszor kérdeztem, most is megteszem, témába vág.
    Meddig van jogosultsága a határainkat jelző tábláknak?
    Magyarország.
    A kisebbség szaporodik, nemzetünk fogy.

    Mennek, csak mennek kifelé a fiatalok, mert kint ugye kolbászból van a kerítés.
    Kicsiny hazánk pedig konccá válik.
    Tudom, nehéz kibírni a terheket, de ha mindenki megpucol, akkor Magyarhon nem létezik többé. Aki ebben a folyamatban részt vesz, az saját unokáit, leszármazottait fosztja meg attól, hogy büszkék lehessenek gyökereikre, őseikre, ne adj' Isten szüleikre.

    Apud is hazatér útjai után, mert hazavágyik. Ezen gondolkodj egy kicsit.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz gamerkiller #55 üzenetére

    "Nem éreznéd meg a hiányom."

    Kívánom, hogy ez a mondatod tegye könnyebbé döntésed.

    Cseszdmeg... :(

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz FPéter #128 üzenetére

    "Te szeretnél menni? Mikor indulsz? Nem tervezed? Miért nem?"

    Nem szeretnék menni, soha nem indulok, nem tervezem.
    A miértre már sokszor megadtam a választ. Magyar vagyok, az is maradok. Méghozzá itt, saját hazámban.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz FPéter #191 üzenetére

    Kirándulás szinten jártunk már a környező országokban. Kiruccantunk, csavarogtunk a város(ok)ban, ettünk valami helyi kaját, szuvenír, aztán irány haza.
    Biztos túlzottan vonz szülőföldem, hiszen alig tettem át a kereket a határon, máris éreztem a honvágyat.
    Szívem Árpád-sávos, kedvenc madaram a Turul, a világ leggazdagabb nyelvét használom.
    Magyar vagyok.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz gamerkiller #218 üzenetére

    Románia kivételével az összes szomszédos országban jártam már. Oda is mentünk volna, de kitört a balhé, kocsonyás lett a helyzet, így kimaradt.

    Amilyen az adjonIsten, olyan a fogadjIsten. Mivel mosolyogva, szép szóval fordultam a helyiekhez, ők is kedvesek voltak velem.
    Első kérdésem mindig az volt, hogy tud-e magyarul, természetesen a helyi nyelven. Ha tudott, akkor hurrá, ha nem, akkor bizony szlovákul, németül, oroszul beszéltem. Na nem anyanyelvi szinten, de megérttettem magam, és a válasz lényegét is kihámoztam. Ha mégsem, akkor angolra váltottam, az általában használható, kivéve az orosz, ma már ukrán területet.

    Ami az életet illeti, nem láttam égrengető különbségeket. Siető, vagy éppen kirakatokat nézegető emberek, nyüzsgő játszótér, mosolygó anyukák, megfáradt idősek.
    Inkább az épületek, utcák voltak azok, amelyek sajátos hangulatot árasztottak.

    Legkellemesebb tapasztalatom az osztrákokkal van. Az eladó eladni akar, és mindent megtesz azért, hogy engem kiszolgáljon, és teszi ezt nagyon kedvesen.
    Egy példa.
    Leárazás volt egy drogériában. Jó sok arcszesz, meg egyéb pacsuli volt egy vitrinben fele-, harmad áron. Na, erre rá kell harapni. Bitte... Jött a nő, én mutogattam, ő pedig szedte elő egy fiókból a mintát. Ebből a kézfejemre, abból a másikra, aztán már nem volt hova. A következőt kivettem a kezéből, és az ő kezére mutattam. Engedelmesen tartotta, aztán a másikat is, meg a csuklóit, még az alkarjára is került pár illatminta. Anyuci, gyere csak. Jött, és elkezdett szaglászni kettőnket. Ez jó, meg ez, ez is... Jó volt a nő memóriája, szedte elő a dobozokat egymás után. Kosárba vele, és mondtam, hogy danke. Ich danke, mondta mosolyogva.
    Az ilyen hozzáállás jó lenne itthon is.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz gamerkiller #241 üzenetére

    Tudod, hogy kedvellek, de van valami, ami szúrja a szemem, és nem először mondod. Valami levelet is idéztél, abban is benne volt.

    Hogy is van csak?
    "De menni fogok. Márpedig ha így lesz, legalább elmondhatom hogy megpróbáltam."
    Ahamm. Tegyünk egy próbát, oszt ha nem gyün be, hát szaladjunk gyorsan vissza, mer ottan van a helyünk.
    De hol? Azon a helyen, ahonnan menekülünk, amelyet semmibe veszünk? Pénzünket feléltük, mások kegyelméből éldegélünk egy darabig, ugyebár. Aztán csak akad meló, megkapaszkodunk, lassacskán letudjuk az adósságainkat. Itt, ebben a megvetett országban.

    Na jó, nem folytatom.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #252 üzenetére

    Valami olyasmi ez, mint amikor feláll valaki az asztaltól, és a tálba köpve fejezi ki útálatát, majd elmegy máshova, ahol reményei szerint több, jobb lesz a kaja.
    Mindene elfogy, mert máshol nem kap a fínom falatokból. Korgó gyomorral, fáradtan tér vissza ahhoz a tálhoz, amelybe nem is olyan régen beleköpött.
    Érthető az asztal körül ülők berzenkedése?

    Ha jól emlékszem, összeakadtunk már ebben a témában. Ha így volt, akkor ütköztettük a véleményünket, kész. Harag egy szál se részemről.
    Elmentél szerencsét próbálni. Egy szavam sem volt. Figyelemmel kísérem sorsodat, mármint mindazt, amit megosztasz velünk. Egyszer sem kukorékoltam bele a dolgodba.
    Hogy miért? A válasz egyszerű.
    Te nem mondtál olyasmit, hogy útálod ezt az országot, és hogy útálsz itt élni.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Aktív témák