Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gamerkiller

    senior tag

    válasz Vakegérke #39 üzenetére

    Neked külön postot írok.

    Tudod, nekem nem volt semmi bajom magyarországgal, mindeddig amíg nem tudtam felfogni mi is történik körülöttem, és mire megy az egész. Nekem nincs szükségem arra hogy éhen haljak, nem is fogom ezt hagyni. Hülye vagyok? Lehet. Viszont törekszem a jobbra, és látom a szebbet, a jobbat. Nem itthon, nem magyarországon. Régóta bennem van már hogy ezt mondjam.

    Ha sikerül kijutnom, nem fogok válogatni. Leszek én utcaseprő, wc pucoló, mert tudom hogy lesz ez ennél jobb is. Én már ott tartok hogy nem érdekel más, csak az álmaim. És mindent meg fogok tenni azért hogy megkapjam őket.

    Szemét leszek?

    Szebb jövőt.

    [ Szerkesztve ]

    Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

  • keIdor

    titán

    válasz Vakegérke #53 üzenetére

    Ugyan nem nekem szolt, de faterja a család miatt jönne haza, nem az ország miatt. Már elment volna, ha lett volna alkalma. Ő maga mondta.

    "mert kint ugye kolbászból van a kerítés" Majd jól pofára esik az, aki ezt gondolja...
    Ez nem Dubai... bár manapság már ott sincs kolbászból a Burj-al-Arab.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • gamerkiller

    senior tag

    válasz Vakegérke #53 üzenetére

    Tudod.. Ha Anyu 20 évvel ezelőtt nem ijedt volna meg, most Fokvárosból írnék egy külföldi fórumra, és talán még azt sem tudnám magyarul hogy jó estét.

    Apu menne. ment volna ha nem tartja itthon Anyu. És most is menne. Nem az ország miatt akar hazajönni, hanem miattunk. A családjáért. Nem szereti magyarországot. Sajnálom ha ez rosszul esett.

    Hiányozni fogok? Ugyan! Csak egy fórumozó vagyok aki elmenne melletted az utcán talán észre sem vennél. Az hogy itt logouton kicsit (most már ki merem mondani) "bensőségesebb" még látatlanba is a kapcsolatunk csak 1 dolog. Nem éreznéd meg a hiányom.

    Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

  • gamerkiller

    senior tag

    válasz Vakegérke #58 üzenetére

    Figyelj barátom!

    Én azt csak azért mondtam, mert így lenne. Nem vennéd észre azt hogy én most éppen Münchenben vagyok, Tirolban vagyok, vagy itt ülök a megszokott kis fotelemben és teát kortyolok. Az ország megérezné e? Ugyan már. Kicsi pont vagyok én ennek a hatalmas országnak az ökoszisztémájában.

    Én a jobbra törekszem, mint minden normális ember. Fiatal vagyok, előttem áll az élet. Próbára teszem magam. Nem sikerül? Akkor mi van? Megpróbáltam!

    Kérlek most ne haragudj emiatt rám.

    Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

  • FPéter

    aktív tag

    válasz Vakegérke #53 üzenetére

    "Illúzióid ne legyenek. Piti senki leszel új hazádban, és akárhányszorosan teljesítesz, csak egy megtűrt senki leszel."

    Itthon is könnyű annak érezned magadat, pl. én akárhányszorosan teljesítek, az állam szemszögéből egy megtűrt senki maradok, akit jól meg lehet adóztatni. A kórházak többségében ugyanolyan közönnyel hagynak megdögleni, mint a szarvasbogarat a bokorban. Finanszírozási okokból, miután befizettem egy évben millió forint fölötti TB-t...
    De hagyjuk az államot, nézzük a civil szférát: bemegyek egy boltba garanciális problémával, és egy senki vagyok, akit el kell hajtani, át kell verni, stb. Vállalkozom, munkát nem is próbálok keresni ilyen fiatalon, hiszen vagy rabszolga lehetsz egy multinál, vagy dolgozhatsz telemarketingesként, de mindenképpen minimálbérért.
    Ez utóbbiak máshol sincsenek másképp, de nem éhbérért vállalják ezt az emberek, mint nálunk. Elmennek nyaralni, világot látnak, élik az életüket, van hobbijuk, stb. Nyugdíjasként (60+ évesen) ott sokan a megtakarításukból világkörüli útra indulnak a lakóautójukkal, óceánjáró hajón, stb. Igen, fizikai munkások is, nem csak a sztárügyvéd urak és az orvosok korruptabbik része. Te szeretnél menni? Mikor indulsz? Nem tervezed? Miért nem?
    Mindehhez még hozzájön, hogy velem, mint idegennel, mindig nagyon kedvesek voltak, sokkal inkább érzetem magam otthon, mint itt, Magyarországon. Persze ez sem egy rossz hely, van nagyon-nagyon sok rosszabb, de miért ne lehetnének az embernek igényei?

    Nem tudom, hogy tartózkodtál-e már tartósan nyugaton, de ott egész más világ van. Persze ott sincs kolbászból a kerítés, ott is keményen teljesíteni kell, hogy ezt elérhesd, de legalább van remény. Itthon nem sok.

    Ollie fogorvosos példájára: Londonban 70 ezer forintnak megfelelő fontért csinálták meg a fogamat (gyökérkezelés), ezt akkor négy nap alatt kerestem meg ott, gyakornokként, 5-6 fontos órabérrel. Itthon napi 6-8 ezres fizetés már jónak számít ugyanazért a munkáért, és a fogorvos ugyanúgy elkért tőlem 20 ezret, szóval ugyanott tartottam. És hát nem sokszor van szüksége az embernek ilyen szolgáltatásokra.

    [ Szerkesztve ]

  • FPéter

    aktív tag

    válasz Vakegérke #139 üzenetére

    "A miértre már sokszor megadtam a választ. Magyar vagyok, az is maradok. Méghozzá itt, saját hazámban."

    Attól azért még lehetsz turista egy másik országban, láthatod a világot....

Aktív témák