Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Mister_X #15 üzenetére

    Érdekes módon generációk élték túl, hogy iskolatáskát cipelni kell.

    Igen, csak azért nézd meg, hogy ma mennyit kell cipelnie egy általános iskolásnak, és mennyit kellett 30 éve, ma kétszer annyit kell. Mondjuk ez az egyik fele a másik, hogy az egy dolog, hogy ez meg nem a középkorúak baja...

    Én letudtam 3 füzettel (egy vastagabb vonalas, négyetrácsos és egy vékony négyzetrácsos) meg tolltartóval a táska lényegi tartalmát, könyvekből is csak azt vittem haza, amiben a leckét feladták.

    Ja na ez az, mindenki marha okos, de az a baj, úgy, hogy közben dilettáns.

    De vigyen az általános iskolás magával notebookot, mert "kell". Aztán csodálkozunk, hogyha egy bevásárló listát nem bír megírni olvashatóan meg helyesen, mert nem húzza magát alá a hibás szó... a tendencia így is súlyos.

    A kettőt ne keverd össze, írni meg kell tanulni, helyesen is, de az általános iskolának, meg a középiskolának nem az a célja, hogy megtanuld a magyar nyelvtant, mert nem lehet megtanulni ennyi idősen, általános képzésben, hanem az, hogy adjon egy alapot... Azt én tudom hogy Magyarország 10 millió polihisztor hazája, na de tegyük félre most a hülyeséget...

    Megvan a notebook haszna, de nem az iskolapadban.

    Így van 2017-ben legyen olyan hülye minden műszaki termékhez, internethez, informatikához, az élethez a gyerek mint az átlag nyugdíjas (nem lehet általánosítani itt sem), mert az aztán a számítógépek világába előrevisz ám...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • AxBattler

    félisten

    válasz Mister_X #15 üzenetére

    Én letudtam 3 füzettel (egy vastagabb vonalas, négyetrácsos és egy vékony négyzetrácsos) meg tolltartóval a táska lényegi tartalmát, könyvekből is csak azt vittem haza, amiben a leckét feladták.

    Akkor Te elég régen voltál iskolás. Én még a rendszerváltás előtt kezdtem, de a napi 4-5-6 tanórát nem tudtam volna le ennyivel.

    Aztán csodálkozunk, hogyha egy bevásárló listát nem bír megírni olvashatóan meg helyesen, mert nem húzza magát alá a hibás szó... a tendencia így is súlyos.

    1, Pont ez az: most is füzetet, nyomtatott könyvet, példatárat használnak a nebulók, mégis van egy csomó funkcionális analfabéta, írástudatlan fiatal - magyarul nem az iskolai tablet/notebook használattól függ a dolog.

    2, Senki nem írta, hogy ne kellene megtanulni írni, jegyzetelni. Viszont ha anno választhattam volna, a napi 5-6 kötet helyett sokkal inkább egy tabletet/subnotit hurcoltam volna magammal mindenhova.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • velizare

    nagyúr

    válasz Mister_X #15 üzenetére

    pedig annyira nem lenne ám rossz nekik, ha nem azt kellene megtanítani nekik számítástechnika órán, hogyan működik a billentyűzet.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz Mister_X #15 üzenetére

    Érdekes módon generációk élték túl, hogy iskolatáskát cipelni kell
    Érdekes módon generációk éltek túl mindenféle betegséget, akik meg nem, azok meg már úgy se érdemelnek szót.
    :W
    De úúúúútálom ezt a hozzáállást, hogy had szopjanak tovább, ha mi is szoptunk régen. Nem inkább fejlődni kellene és kényelmesebbé/elviselhetőbbé tenni az életet? Úgy is van elég sok szívás az életben.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Új hozzászólás Aktív témák