Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz daniel909 #4 üzenetére

    A nexus 7 felbontasanal nem hiszem h jobb lesz.

    Pedig biztosan jobb lesz, ha megkapja a retina felbontást (a kompatibilitás miatt nem fognak ettől eltérni).
    A Nexus 7 1200 x 1920, a retinás iPadek meg 1536 x 2048-as felbontásúak.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Supersol #41 üzenetére

    Én meg a Note 10.1 2014-hez:-))) Ez odacsapott az almának csúnyán..

    A tablet nem csak a vasról, hanem a szoftverről is szól és amíg Androidra alig léteznek tabletes alkalmazások, addig felesleges ezek komoly használatáról beszélgetni.
    A 10.1-es tableteken külön jól festenek az alapból 4-5"-ra tervezett alkalmazások széthúzva..

    Szóval amíg iOS-re közel fél millió tabletes alkalmazás áll szemben az Androidos pár százzal, addig nem kérdés, hogy melyik melyiknek csap oda, ha használatról van szó és nem csak a feature listák böngészgetéséről.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Supersol #87 üzenetére

    nem baj..majd az Ipad 6 talán utoléri a Note-ot...:-))

    Sok szerencsét a Note 10.1-edhez, de mégis, mit fogsz rajta futtatni?

    A pár gyári alkalmazáson és 1-2 tucat külsős fejlesztésen kívül Androidon semmi nem támogatja a tabletes használatot, a Note cerkáját még annyi sem (tapasztalat, Note 2-t használok).
    Szóval vettél egy drága játékszert, amin 10.1"-on futtathatsz 4-5"-os smartphone-ra készült alkalmazásokat. Jó vétel volt :D

    Én mobilnak nem vennék iOS eszközt, de tabletnek se Androidot, mindkét felhasználási területen más a fontos és másban erősek a rendszerek. A tableteknél az androidra még azt se mondanám, hogy gyerekcipőben jár, kezd ugyan felsírni, de az iPad és az iOS már nagykorú, minden téren vannak rá fejlesztések (a játékoktól kezdve a hobbi megoldásokon át a professzionális, mérnöki alkalmazásokig minden területet lefedve), amik kihasználják a benne rejlő lehetőségeket.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz azopi74 #107 üzenetére

    a statisztikák szerint 95%-ban netezésre, könyvolvasásra, médialejátszásra és a mainstream (minden platformra egyformán elérhető) appokra használunk egy tabletet,

    A mainstream appok nagy része sem készül el Androidra tablet UI-val, szóval innentől bukott a dolog.

    Az meg más kérdés, hogy az általad felsorolt használati módokra az iPad képaránya lényegesen kényelmesebb, mint a droidoké. Kivételt képez a filmnézés, de szerintem arra meg mindegyik kicsi.

    Különben Win8 már rég letarolta volna a piacot.

    Hát persze :D
    Biztos egy olyan platform lenne a befutó, ahol szinte nulla a szoftveres támogatottság még az Androidhoz képest is, ha a tabletes alkalmazásokról beszélünk. A desktop Windows-os alkalmazások, amik egérhez és billentyűzethez készültek, gyakorlatilag használhatatlanok tabletes, ujjal történő kezelésnél.

    Bár azok az ios-es ún. "professzionális" alkalmazások jópofák ugyan, de azért inkább azok is csak a hobbi (vagy inkább szánalom) kategóriába esnek

    Ezt jó pár zenész, orvos, autószerelő, vagy mérnök cáfolná.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Supersol #110 üzenetére

    én végig a kijelzőről beszélek!!!!

    Ja, hogy a feature listát bekeretezteted és kirakod a falra nézegetni? Nem szóltam semmit.

    Mit ér a kijelző, ha nincs értelmes cél, amire használhatnád??

    Minek vegyek Ipadot ha Samsungot használok telefonból....hogy semmi ne legyen kompatibilis???

    Mint írtam, én is Samsungot használok telefonból (Note 2) és el kell, hogy keserítselek, semmi problémát nem okoz, hogy iPad-et használok tabletnek mellette :)
    Azt azért még el kell mondanom, hogy én is tettem kitérőt, az első tabletem egy első generációs iPad volt, utána egy Galaxy Tab 10.1, majd egy Nexus 7. De saját tapasztalatom az, hogy az Android tabletes használatra nem kényelmes, ha a gyári alkalmazásokon túl gondolkodik az ember. A felmerülő anomáliák is csak Androidon léteznek (2-3 hetente újra kell indítani egy droidot, mert lassul, vagy "érdekes" dolgokat művel, iOS-en ha fél év használat után sem indítod újra, akkor sincs probléma). Mondom, ez saját tapasztalat.

    Valszeg azért vettem mert szeretném nagyobb méretben nézni a letőltéseimet

    Ha itt filmekre gondolsz, akkor sem értem mit írsz.
    Én inkább TV-n, vagy monitoron nézem ezeket, mert a tablet erre kicsi (a Note 10.1 is).
    Ha másra, akkor azt fejtsd ki jobban, mert így nem sok értelme van.

    munkahelyemnek szerkesztek oldalakat,....gondolom azt senki nem mondhatja,hogy ebben jobb az Ipad

    Gondolom weboldalt szerkeszteni nem tableten akarsz (bár iOS-re erre is van működő megoldás [link] ), megnézni, megrendelőnek bemutatni meg lényegesen jobb az iPad az értelmesebb képaránya miatt (szintén saját tapasztalat).

    Mégegyszer mondom a kijelzőről írtam végig!

    Azért az ilyen kijelentésekkel várjunk meg még egy Displaymate tesztet, az iPadek kijelzője eddig mindig leverte a teljes mezőnyt és az új készülékek kijelzőjét még te sem láttad szerintem :)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Supersol #122 üzenetére

    Ha már itt tartunk érdekelne,hogy neked mennyire műkődik az NFC,vagy az S BEAM ipad meg a Note között???

    Egyik funkciót sem használom, sem a két eszköz között, sem egyáltalán.

    NFC ma még felesleges, fizetésre nem alkalmas, helyfüggő paraméterezésre meg nincs szükségem.

    S Beam érdektelen, fájlcserére felhő szolgáltatásokat használok, az nem csak két mobil eszköz között működik, hanem az összes eszközöm között.

    Lehetne bármelyik de nem tetszik,közel sem ad akkora felhasznalói szabadságot mint egy Note!

    Egy Android tablet számomra semmilyen szabadságot nem ad, tekintve, hogy nincsenek rá normális alkalmazások (vagy legalábbis nevetségesen kevés létezik rájuk az iPadhez képest). Nem nagyon tudsz olyan felhasználási területet mondani, amire ne lenne megoldás iPad esetén, míg Androidos tabletnél rengeteg ilyen van. Innentől kicsit humorosnak hat a szabadság emlegetése.

    A desktop faragása lehet, hogy neked kielégítő szabadságérzetet ad, de én használatra veszek tabletet, nem barkácsolásra.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Supersol #130 üzenetére

    Akkor minek vegyek Ipadot ha más rendszert használok!!

    Már vettél Note-ot, miért is gondolkodsz máson és olvasgatsz iPad-es topic-ot?? :D

    Miértxadjam fel például az érintéses adatátvitelt ha ez nekem kényelmes!

    Ne add fel :D

    Bár én soha nem használnám, mert egyszerűbb a Dropbox-os szinkron, hisz nem kell semmit érintgetnem, meg varázsolnom, a kérdéses tartalom minden eszközömön mégis elérhető.

    Én mindig is igyekszem platform független megoldásokat használni, mert azok mindenhol működnek, legyen az Android, iOS, Windows, vagy OSX. De ha te ragaszkodsz egy korlátolt funkcióhoz, az legyen csak a te problémád.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Supersol #134 üzenetére

    nem kell egy hülyének beszámolnom róla,hogy az Android meg az Apple nem a legjobb párosítás!!!!

    Kedves jelzőid csupán téged minősítenek, nem engem.

    Beszámolnod meg nem kell, mert napi szinten használok Android, iOS, OSX és Windows eszközöket és köszönik szépen jól megférnek egymással és szépen együtt is tudnak működni. Sokkal jobban mint az elvakult felhasználóik, lásd okos hozzászólásaid..

    Az, hogy TE nem vagy képes egy eszközt megfelelően használni, az nem az eszköz hibája, főleg, hogy több száz millióan ezt a legnagyobb megelégedéssel meg tudják tenni.

    Egyébként meg, ahogy fentebb írták, csak arra utaltam, hogy ha már megvetted szíved legfőbb vágyát a Note 10.1 2014-et, akkor mégis, miért nem annak a topicjában lelkendezel és mégis miért olvasol az iPadekről, vagy ha olvasol is, miért kommentelsz és próbálsz itt flame-et kelteni? Esetleg savanyú a szőlő?

    Tényleg, az új Note 10.1 hátlapja is huppog, mint az elődjéé? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Supersol #147 üzenetére

    Lehet, hogy újat mondok, de ez a cikk és a topic is az Apple új tabletjeiről szól, feltételezhetnéd, hogy itt senkit nem érdekel a Note-od.

    Egyébként senki nem várja, hogy "csókolgasd", vagy akár csak vegyél egyet, ellenben a flame keltést már sokan nem tudják tolerálni. Tényleg jó lenne, ha befejeznéd.

Új hozzászólás Aktív témák