Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oalex

    senior tag

    válasz Raymond #42 üzenetére

    Szerintem hiába gyözködödt Oliverdat. Enyiböl is látszik, hogy leány álmokat kergető, hardcore AMD fan(atic). Vannak akik nem tudnak rozsaszin szemüveg nélkül létezni.

    Bevalom férfiasan, hogy nagyon szoritottam az AMD-nek, mint sokan mások, mivel úgye tudjuk, hogy nélkülük nem tartanánk itt (még mindig $700-ért kéne meg venni a 1.5-2GHz P3-at). Én is csak a napokban csapodtam át Intelbe, miután már egyértelmü volt, hogy nem lesz egy ideig ennél jobb. Nem kell nagyon nagy ész ahoz, hogy belássuk, hogy oriásit bukot az AMD.

    Lassab is, drágáb is, OC-zni sem lehet rendesen...

    Egyébként ez várható is volt, már csak a sok csuszás miatt. Az intelnek sajnos már ott a kezében a következő adú (a Penryn QX9650 úgy képes sima gyári léghűtéssel 4GHz-et [link]mint a Q6600 a 3.6GHz-et) simmán, de most hülye lesz normális áron piacra dobni, ha csak nem akarja megadni az AMD-nek a kegyelem döfést.

    Az egészben a legrosszab, hogy minnél mélyebre süljed, annál nehezebben tud majd onnan elő rukolni valami ütössel, hisz a sok tartozás, és a csökenő piaci részesedés (a K10-el csak alacsonabb lesz) egyre kevebb jut K+F-re (gy.k.: kutatás/fejlesztésre).

    Nagyon baljos árnyak...

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Gyuri27 #51 üzenetére

    hogy amennyivel lassabb annyival olcsóbb

    Igen ezt tudom, hogy jelemzőenen így volt, de most a K10-rol beszélünk, nézted már az árakat? Legaláb is a jelzeteket, hisz boltban még ha jól tudom nincsen.

    A leg alapabb is drágább a Q6600-nál, az, hogy melyik a gyorsabb azt nem is emlitem.

    Persze bisztos lejebb megy majd, ha már nem lesz hiány cikk, de az Intelnek sem kell sokat engednie.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz jodamester #54 üzenetére

    Sántit a logikád ember.

    Ha mindig jobb lesz akkor majd hűlye lesz nyomot áron adni. Ha mind a kettő egyforma lenne vagy attol tartana, hogy majd lehet jobb lesz, akkor van igazán árharc, aminek a lenyomás az eredménye. Mint az idei év eleje volt.

    Most majd meglátodd, hogy a Penryn-ket mennyire nem fogják nyomot áron adni. Mivel joval előrébb vannak.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Gyuri27 #55 üzenetére

    Olcsóbb lesz. Erre akár fogadnék is.

    Megint mondom, hogy az Intel is!

    Én mind a kettőre fogadok.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Oliverda #87 üzenetére

    Uhhh...csak most látom hogy az aláírásod=a konfigod. Nem szóltam!

    És amit írtam azt meg nem olvasod el:

    Ad 1. Írtam, hogy az AMD-nek szurkoltam.
    Ad 2. 7 évig (folyamatosan) AMD-vol, amit 1 hete cseréltem le! Így hát igazán érvénytelen a célzásod.
    Ad 3. Veled elentétesen, nem vagyok elfogult egyikel sem szemben. A tények azok tények.

    Nem mindenki OC-zik ám. :) Illetve azt sem ártana elfelejtened(tudnod?), hogy nem a 60K+ árú procikból adnak el legtöbbet

    Persze, hogy nem, de komolyan ezel akarsz érvelni, Q6600 netto 44e ért kapható. Ki beszél 60+e röl. Ne legyél már ilyen szelektiv.

    Igen örülök, hogy ilyen procit fogsz venni TE. Azért örülök, mert továbbra is életben tartod az AMD-t. Mint irtam én nekik szurkolok, szurkoltam. Továbbra is nekik fogok. Aki Intel fan-nak nevez, az téved. De ettöl még olyan procit veszek ami nekem ár/érték arányban a legjobb. Ez idén tavaszik számomra az AMD-volt és most Novemberig vártam, hogy produkáljanak valamit, de láttam, hogy már nem lesz ebböl semmi.

    Egyébként ott is borul az elméleted, hogy aki nem akar OC-z ni és nem akar 40-50-60+ ezret procira költeni, annak nem hogy a Q sorozat, hanem a K10 sem fog eszébe jutni.

    Ami pedig az első kérdésedet illeti (hogy minél drágább?):

    Core 2 Quad clock for clock. In other words, a 2.3GHz Phenom 9600 will set you back at least $283 and it's slower than a 2.4Ghz Core 2 Quad Q6600, which will only cost you $269. And you were wondering why this review wasn't called The Return of the Jedi.

    De igazábol én vagyok a marha, hogy itt gyözködlek. Miröl és minek is...? :(

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

Új hozzászólás Aktív témák