Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awexco

    őstag

    válasz Oliverda #31 üzenetére

    AMd-t az tette lélegeztető gépre , hogy jó sorozat után szar terméket csináltak cpu vonalon ....
    Az intel meg nem ...

    I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

  • ivarg

    tag

    válasz Oliverda #31 üzenetére

    Nem tudom ott voltál e a Ramiris-nél a 2000-es évek elején az AMD marketing turnéján, egy német senior mérnök csávó volt az előadó.
    Feltettem neki a kérdést hogy az athlon64-ek nek hol lesz az órajel korlátja - akkor kb 1,8 ghz-en járhattak talán a 3000-es volt és 2ghz ig jutottak - és milyen módon fogják átlépni a korlátaikat új gyártás technológiat? új design vagy mi?, erre ő ott és akkor azt válaszolta )az abszolút csúcson, hogy a koncepció az, hogy a magok többszörözésével kívánják növelni a teljesítményt, mert az órajel emelés az intelnek sem jött be...
    ezen akkor kicsit derült a közönség aztén a kávé szönetben újra feltettem a kérdést hátha félre értettük egymást.
    ÉS NEM!
    Ott és akkor nem volt semmi a tarsolyukban ellőtték az összes puskaport a compaq-digital felvásárlásból felszabadult technológiák kiaknázásával lényegében elfogytak és nem terveztek érdemben tovább lépni.
    Mindezt azért írom le mert szerintem ha valakinek nincsenek ötletei a folytatásra viszont van pénze akkor előre menekül.
    Ők ezt tették akkor is és szerintem ezt teszik majd most is, csak kicsit jobb helyzetből, mert nem csak éltek az ölükbe hullott lehetőséggel hanem valóban a jelenlegi sikereiket ők izzadták ki magukból így van remény a folytatásra is.
    Nekem az az érzésem, hogy a fogyasztói elektronikai piac olyan változásokon megy keresztülvmanapság, hogy jelenleg nem tenném rá az "első centit" sem arra, hogy 10 év múlva még komoly igény lesz új és drága otthoni pc-re sem arra, hogy nem.
    De a pénzem arra teszem, hogy már nem annyira.
    Az viszont biztos, hogy szerverek lesznek újak is, nagyok is, drágák is.
    Ezért látok fantáziát a xilinxben.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Új hozzászólás Aktív témák