Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz {Zodiac} #13 üzenetére

    Teljesen egyet értek, volt olyan hogy picivel több mint két és fél órás koncert ~20 sávon lett rögzítve.(WAW 80-100GB)

    Az audio-szerkesztő program 1sec alatt betöltött(128Gb-s ssd), de kellett 15 perc mire beszívta az összes sávot, és felépítette a peak image-t.(5-8%cpu)

    Ez egy közepes sebességű 7200rpm/32MB hagyományos vincseszterrel követte el, ezen érkezett a nyersanyag.

    Ugyan ezt egy 256GB-s ssd-ről alig 4 perc alatt megtörtént, 70-80%-os cpu használat mellett.

    nem biztos hogy a rendszert össze kellene ereszteni a tárolt adatokkal esetleg egy particionálás után.

    Mondjuk rendszernek egy 120-as (szerintem nem kell hogy 500/600MB/s-et írjon olvasson ahhoz hogy számottevő gyorsulást érzékelj)

    És az adatoknak egy tisztességes Raid kártyán BBU-val, 256MB-rammal stb.
    Raid 5-el (4 vincsi vagy többel) fölött fog SSD- tempót hozni ha nagy méretű állományokat olvastatsz be.
    A befektetés 120-200K között szór attól függően hogy 4-8 port van-e vezérlőn, és + a vincsik :)
    szóval szerintem a 300K-s ssd ára is "versenyképes" ha nem kell túl nagy tárterület, és nem beszéltünk még a zajterhelésről ;)

    (#34) boba6 azt az embert én is ismerem, és tényleg nem gyakori az eset :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák