Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Tigerclaw #93 üzenetére

    Kérhető Type-C-s dokkoló IT-n, de nem szokott senki. Se pendrive-ozás nem divat, se semmi ilyen. Amúgy otthonra hasznos lenne, valóban, de a cégben kb. mindenki csak egeret és bill-t dug rá így vagy úgy, külső moncsi meg HDMI-n.

    Amúgy most látom a sajátom elnézve, 2x USB3 van, USB2 nincs is. Viszont DP sincs. De utóbbi nem is kell, a Type-C kimenet tudja a DP ALT mode-ot, dokkoló és/vagy konverter megoldja.

    Egy korábbi privát használatú gamer laptopnál volt az, hogy Intel és Nvidia GPU-k voltak benne, az Intel miatt HDMI 1.4b volt a kimenet maximuma, hiába tudta a 1050Ti a 2.0-át, viszont Type-C tudta a DP alternate mode-ot és egy külső adaptert véve hozzá gyönyörűen hajtottam a notiról a külső 4K kijelzőt 60Hz-en, erről youtube-ot is csináltam, mert nem hitték el, hogy tudja. :D

    Ma már a HDMI is 2.0-ás, könnyebb a szitu, ha meg mégis kell több moncsi, van rá a Type-C-n keresztül mód adapterekkel.

    Én sem vagyok a millió adapter híve egyébként, de lássuk be, hogy notit mégiscsak hordozgatni vesz az ember, így nagyon nem bánom. Ha elmegyek vele valahova alkalmanként, nem kell az n+1 külső periféria, még touchpad-en is elvagyok (bár az egerem extrapici notiegér, szoktam vinni, főleg ha én prezentálok). Ha viszont mondjuk utazgatok, mert megtehetem, és 1-2 hónap itt meló, 1-2 hónap ott, amott, akkor jó egy Type-C dokkoló lehetőség.

    Amiben nem vagyok biztos, hogy az egyes márkák által kínált Type-C dokkolók univerzálisak-e, mert esélyesnek tartom, hogy egy HP ilyen eszköz simán megszólal egy DELL-el is, vagy bármi egyébbel, beleértve az asztali ASUS lapom Type-C kimenetét is, hiszen ez mind egy és ugyanazon szabvány, és ami a dokkolóban van, az is, jobbára. De ezt mondjuk vki megerősíthetné, érdekel. :R

    Szerintem 1-2db USB3 + 1x Type-C ami mindent is tud (inkluzíve PD), bőven elég ma és akkor asztalon dokkoló bedug, hónom alatt meg jó a kisebb, laposabb méret.

    Csak ne alulról szívnának, hogy rohadjanak meg... :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák