Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #31 üzenetére

    "Fárasztó követni egy táblázatot, miközben görbének látszanak a cellák oldalai" - neked esetleg. Én meg nem a cellák oldalaival hanem a tartalmukkal foglalkozok. OK, a görbe monitoromon ritkán, mert az otthoni használatra van, a céges laptop meg külső monitor meg általában sík(mint a monitorok többsége), de mihelyt az ember megszokja, nincs igazi különbség. OK, az nekem is beletelt vagy egy hónapomba, de addig se rosszabb volt, csak fura.

    Homorú CRT-t hol láttál? Én csak domborút láttam, meg pár síkot(csak a külseje volt sík persze, belül továbbra is domború, a sarkok felé vastagodó üveggel pótolták ki síkra)
    A hajlított LCD nem visszalépés, hanem oldalra: valamennyit javít a nagy panelek szemből való betekintési szögein(így a szélek felé nem látod a fakulást), cserébe nem tetszik mindenkinek hogy nem sík, ez van. IIletve egyesek szerint növeli a beleélési faktort játékokban, de az ugyanolyan szubjektív előny, mint amilyen szubjektív hátrány a hajlított Excel sheet.

    @(#30) MeszesKPT:
    Nem azt mondtam, hogy jó volt, de csak az volt. Csak arra akartam rámutatni, hogy a sík képernyő egy önkényesen választott etalon ott, ahol a felhasználás jellege nem követeli meg a sík geometriát - de bele se merek gondolni, hogy dolgoztak az olyan munkakörökben a domború monitorok korában... talán analóg rajztáblán... vagy megszokták a domborulatot és tudták hogy néz ki rajta egy egyenes...

    Én is emlékszek egyébként, milyen volt 2005-ben az otthoni 15"-os Samsung CRT(1280x960@85Hz) után a munkahelyemen beülni 3db Dell 1905FP elé, aztán hazaérve vissza a CRT-hez , de az nem az LCD-k sík mivolta miatt volt, hanem a vibráció mentes lapváltás és kisebb fényerő miatt. Mihelyt pénzem lett rá, vettem is egy Samu 770p-t otthonra és azóta vagyok *VA kedvelő...
    Engem speciel bármilyen görbe monitornál jobban zavar az analóg csatlakozás, és a céges környezetben még bőven van D-Sub only LCD is... vibrál, csíkoz, ráadásul az aztán tud geometriai torzítást, random módon...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák