Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    válasz agthios #59 üzenetére

    Valóban, ameddig még lesznek dedikált videokártyák. :)
    Asszem még itt a Ph! is írt róla valaki, hogy nem igazán érdeke többé senkinek a különálló VGA-k piacát életben tartani (tán az Nv-t kivéve...jajj de szép lenne látni bedőlni őket :D), ebből a piaci szegmensből elszállt a pénz. Kényszerből, presztízsből még fenntartják, amíg az IGP-k el nem érik azt a szintet, ami már megfelelő a tömegeknek, aztán meg fogják ölni tüneményes gyorsasággal. Történt már jó pár hasonló eset az elmúlt évtizedekben.

    (#52) miresz: Az se jó mindenre. Nem azzal van gond, hogy erősödik a tendencia a GPU kihasználására, az egy tök jó dolog. Egy újabb részegység, ami bekerül a nagy egészbe. A bajom az, hogy mindez a CPU kárára történik...pusztán azért, mert az egyik szereplő ezen a téren nem olyan versenyképes, így a másik oldalt erőlteti mindenáron, amiben jó. Nincs balansz, szélsőséges az irány, ez zavar.

    (#55) Rive: Magától nem várható semmi. Akkor várható bármi is, ha erőltetik, tesznek érte. Mivel ők erőltetik, persze, hogy igazuk van! :D Csakhogy...de ez már egy más kérdés. :)

    (#63) Sir Ny: Nem teljesen, hisz az irányvonal már évek óta ugyanaz, szoftver render a pillanatnyi végső cél. Az, hogy az AMD először kezdett ezzel játszadozni így a nyilvánosság előtt, nekik előny, de nem ők voltak az elsők, akiknek ez megfordult a fejében. A végeredmény persze ugyanaz, nekünk, a fogyasztóknak talán jó lesz...persze nekünk sosem jó, hisz fogyasztók vagyunk. :)

    (#64) Fiery: Én is látok, papíron már a Larrabee-ben is láttam, csak arra akartam utalni, hogy az a termék szegénykém valahol kissé félresikerült a nagy bürokratikus gépezetben, kár érte. :)
    Érdekel engem is a MIC, hogy mit hoznak ki belőle végül. Reméljük a legjobbakat.

    (#65) Assdak: Biztos nem olyan sebességgel, ahogy tehetnék, ha akarnák. Persze ott a véres kard is a fejük felett, ha nagyon bedurvítanának...akkor jöhetne a szétdarabolás veszélye a monopolhelyzet miatt. CPU frontra értem mindezt. De amíg a konkurencia nem tud újítani ezen a téren, plusz ők meg a konkurenciát hajkurásszák egy másikon, addig szép lassú állóvízzé válik a fejlesztés. :(

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák