Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Nekem az ideális, 2 db 30 GB-os 200 read, 150 write-os, 60 GB-os RAID tömb. Ezért hajlandó lennék kiadni 45-50 rugót. Ugye raid-ben még elméletben duplázódik is a sebesség.

    Kérdés, hogy gyorsabb boot time, meg úgy alapvetően az elérési idő 0.1 ms, megérnek-e 50 rugót. Mert pusztán kényelmi szolgáltatás, azt be kell ismerni. Tároló értéke egyenlő a nullával. 60 GB pillanatok alatt betellik.

    Meg egyelőre jelen pillanatban nincs is ilyen áron ilyen cucc. (Mondjuk a Patrion 30 gigás cuccát lehet kapni Neweggen 20K-ért Ősembernél 26K-ért, és az mondjuk majdnem megfelel ezeknek a specifikációknak)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Flame_ #30 üzenetére

    Hát ami most elérhatő áron van, az a 30 gigás. Ezen képtelenség elférni, direkt próbáltam 30 gigás particiót csináltam Win7-nek. Egy játék sem volt fent, mindent a d-re raktam. Volt pár program, de összességében nemsok, egy csomót már a d-re kellett tennem. Személyes file-ok nulla szinten voltak rajta.

    Szvsz rendszernek elég, meg alap programoknak. Boot időbe nem hal bele az ember, ha 10 sec-el tovább tart - Samu F3-al ígyis nagyon gyors szerintem. Rendszer szinten meg azért a 4 GB-os DDR3 kittel szerelt gépeken, ahol van mondjuk win7-ben superfetch és előre betölt egy csomó dolgot, meg 32 mega cache van a vinyóban, nemhiszem hogy olyan drasztikusan tudna sebességet növelni egy ilyen jóárasított SSD. Nembeszélve arról, hogy 35 mega az írása, ami azért kb 3-4x lassabb a Samu F3-nál. Telepítéskor ez bizony gázos lehet.

    Ahol meg tényleg kéne, játékok betöltése, programok sokkal gyorsabban betöltődnek, arra meg nemelég 30 giga mert kifut belőle az ember nagyon hamar, és állandóan az a dilemma, hogy mit töröljön le. Én így voltam 30 gigával, és utáltam.

    Sys minimum 60 giga, SSD-vel ez szuper lenne, csak nem 55 rugóért.

Új hozzászólás Aktív témák