Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Dany007 #40 üzenetére

    Azt azért lássuk be, hogy a tudomány (illetve inkább tudományágak), ami ezzel foglalkozik
    - nagyon összetett problematikát próbál megérteni.
    - gyakran óriási adatmennyiséggel, ezen belül pontatlan adatokkal dolgozik. Lásd két évente megkérdeznek több tízezer kínait, mennyi zsírt vagy húst ettek...
    - értelemszerűen sokszor kényszerül állati kísérletekből levonni következtetéseket.
    - sokat fejlődött/változott az elmúlt évtizedekben.
    - sajnos nem teljesen független. Illetve sok szponzorált vizsgálódás létezik, amit a "Big Food" vagy a "Big Pharma" szponzorál.
    Erre jön még rá a "hivatalos" álláspont, amiről megintcsak nem lehet tudni, milyen érdekek mentén születik.

    Ahogy említettem, nekem szakmám miatt kellene hozzá érteni valamennyire, mégis megdöbbentő volt az eredménye, amikor úgy 5 hónappal ezelőtt újra kezdtem magam mélyebben beleásni.

    Ami a vitaminokat illeti, a D-n kívül szinte bármelyik, egészségesnek kikiáltott táplálkozási mód visz be eleget. A vegán persze nem egyszerű, de azt én nem is sorolnám az említett csoportba.

    (#41) Lenry
    Én se a margarint, se a kenyeret nem ajánlom, a kettőt együtt végképp nem. Tedd ki a kertbe, nehezen fog elfogyni, akárcsak a mekis hamburger az elhíresült time-lapse videón... Ha valamit a bacik és a gombák nem akarnak megenni, azt nekünk se kellene erőltetni. :(

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák