Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz erdoke #36 üzenetére

    Annyiban én is egyetértek a kollegával hogy igen nagy a káosz manapság mi az a mi káros és mi az ami nem. Főleg ha hosszútávról van szó.
    Probléma, hogy igen kevés a hivatalos és hiteles forrás, főleg magyarul.
    Az emberek többsége leginkább kósza hírekből értesül, amik anno talán(!) valami komolyabb kutatás elbulvárosított verziója.

    Legutóbb amire emlékszem pl, hogy az alma mégsem olyan jó a fogaknak az enyhén savas kémhatása miatt, sőt akár káros is lehet a fogzománcra. Aztán eltelt két hét és már azt lehetett olvasni, hogy mégiscsak jót tesz stb... De ez is abszolút hiteltelen forrás volt.

    Igazából az átlagember amíg nem kezdi mélyen beleásni magát a dolgokba, addig esélye sincs hiteles forráshoz jutni. Magyar nyelven meg aztán nekikezdeni sem érdemes.
    Én pl pár éve elkezdtem turkálni a neten vitaminokkal kapcsolatban. Megakartam tudni, hogy a tudomány mai állása szerint bizonyos vitamintípusokból mennyi az ajánlott napi max mennyiség. Gondoltam ez pofon egyszerű lesz, hiszen gyakori téma. A magyar oldalakat gyorsan kilőttem miután ahány oldalon olvastam erről, annyiféle ajánlott napi mennyiséget találtam. Aztán gondoltam a Who oldala elég hiteles lesz. De még ott sem találtam egyértelmű választ a kérdésre. Pedig áttúrtam rendesen. (már nem emlékszem, asszem talán valamelyik B vitamin után kerestem)
    Na most ezek után a legtöbb ember, aki a híradóból meg a valóvilágból tájékozódik miként kapna hiteles információt bármiről is...

    Ja és akkor azt még meg se említettük, hogy 1-1 bevizsgálás alkalmával azért kibújik, hogy a boltban vásárolt termékben közel sem az van - vagy nem olyan mennyiségben -, mint ami rá van írva...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák