Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz arty #115 üzenetére

    Erre az indoklásra reagáltam:
    ,, A PS4 proban azért volt 4k 1440p, mert kötötte őket az architektúra a hoki jaguar magokhoz"

    Ez egy baromság, mármint ezzel érvelni, Microsoftot akkor miért nem kötötte? Simán egy döntés kérdése volt, a Sony ezt látta jónak az MS meg nem ezt, ennyi.

    Persze az is semmitmondás, abban igazad van :D A helyzet most az, hogy a CPU-t tervező cég nem hogy nincs lemaradásban asztali fronton gyártástechnológiát illetően (anno a PS4 jövetelekor az Intelnek már rég bejáratott 22 nanos node-ja volt, és nem sokkal később jött a Broadwell/Skylake 14 nmen, míg az AMD 28 nm-en szopott). de 7nm-re az Intelneknek 2022-2023 előtt nem igen lesz. Szóval ezek a Zen 2 magok most tényleg időtállóbak lesznek.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • opr

    veterán

    válasz arty #168 üzenetére

    Tehat azt allitottam, hogy gyenge most a CPU, es ez limitalo tenyezo.
    Ebbol sikerult eljutnod ide:
    "tehát a fizika szerinted a cpu miatt hiányzik a gen játékaiból?"

    Nekem meg azonnal eszembe jutott egy hasonlo szintu logikaval megaldott jelenet, talan ismered:
    "Lovag (Sir Bedevere): – Csendet! Aztán tudjátok-e, hogy több módja is van annak, hogy megtudjuk, boszorkány-e?
    Tömeg: – Több is? Mondd el, halljuk, halljuk! Mondd el nekünk is, mi az?
    Lovag: – Mondjátok meg: mit csinálnak egy boszorkánnyal?
    Tömeg: – Elégetik... megégetik!
    Lovag: – És mi egyebet szoktak még elégetni?
    Tömeg: – Több boszorkányt! – Fát!
    Lovag: – Helyes. Miért égnek a boszorkányok?
    Bőrsapkás a tömegből: – Azért, mert fából vannak.
    Lovag: – Úgy van! És hogyan győződhetünk meg róla, hogy ő fából van-e?
    A kaszás a tömegből: – Ha hidat építünk belőle!
    Lovag: – No-no fiam, kőből talán nem lehet hidat építeni?
    A kaszás a tömegből: – Ööö... de igen...
    Lovag: – Elmerül–e a fa a vízben?
    Tömeg: – Nem. Nem, lebeg rajta... – Dobjuk a mocsárba! A mocsárba! Fogjátok meg!
    Lovag: – Csendet! És mondjátok meg nekem, mi lebeg még a vízen?
    Tömeg: – A kenyér! – Alma is! – Picike szikla! – Hulla! – Hasas bankó...
    Lovag: – Na, na, nem... nem.
    Tömeg: – Olaj! – A szöcske, a szöcske!
    Lovag: – Nem, nem, nem!
    Arthur: – A kacsa!
    Lovag: – Ööö... Ez az! Ez az! Vonjuk le a logikus következtetést! No?
    A kaszás a tömegből: – Ha ő... ugyanannyit nyom, mint egy kacsa...
    Lovag: – Hmm. Na?
    A kaszás a tömegből: – ...akkor fából van...
    Lovag: – Következésképpen?
    Tömeg: – Boszorkány! Boszorkány! Mérjük meg!
    Lovag: – A legszebb vasár- és ünnepnapi mérlegemen!"

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz arty #170 üzenetére

    Pont ezért lenne fontos a VRR támogatása a következő generációnál. Azok a játékok amik eddig 30-ra voltak lockolva végre futhatnának 40-50-nel.

    Tudom, hogy ez egy lassú penetráció lenne, mert az ilyen tévék még csak most jelennek meg, de pont egy konzolnál érné meg ahol hosszabb egy generáció élettartama. Például PC-hez ennyi év után már elég könnyű adaptive synces monitort venni.

  • opr

    veterán

    válasz arty #191 üzenetére

    Latom, az oviban nem a szovegertes volt a jeled... :U

    Olvasd el az eredeti hozzaszolast, csak most figyelmesen. Igyekezz eszben tartani, hogy minden mondatot kontextusaban ertelmezunk. Ez a kontextus johet temabol, elozo hozzaszolasbol, elozo mondatbol, elozo mondatreszbol, vagy ezek tetszoleges kombinaciojabol (meg meg amit kihagytam, biztos van meg par dolog, ami meghatarozza egy mondat/mondatresz kontextusat).
    Kitartast es sok sikert kivanok! :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arty #193 üzenetére

    Elnezest, hogy nem tudtam lemenni megfeleloen mely szintre. A munkamat, amit amugy imadok meg nem fogom kockara tenni azert, hogy a szajaba ragjak egy szovegertesben nem tul eros vadidegennek valamit, amit amugy magatol is siman erteni kene.
    Vagy erted, hogy mirol beszelek, vagy nem. Ha igen, akkor minek akadekoskodsz, ha nem, akkor meg ha erdekel, olvass vissza, most meg jobban konrentralva, mert minden benne van, aminek benne szabad lennie, ha meg nem erdekel amugy sem, akkor ismet, minek akadekoskodsz? :)

    Reszemrol lezartam, ennel tobbet, mint amit mondtam, ugyse mondhatok, kevesebbet meg minek, kifejteni meg lusta vagyok, masok lathatoan ertettek. :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák