Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Valamiert egy cikk se emeli ki, de szerintem legalabb ennyire fontos informacio, hogy az uj gepben is lesz optikai meghajto.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Shing #18 üzenetére

    "Én meg rákötök a gépemre 4db 4k monitort, ez már 16k-t tud!"
    Az a 8k... :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz INGJOKE #99 üzenetére

    Szerintem szamolj ar-ertek aranyt, aztan dontsd el.
    Tippre jovo november korul erkezik a konzol (szokasos black friday megjelenes, mint egy ideje minden konzolnal), az meg egy laza 1,5 ev. Vegyuk bele, hogy megjelenes utan az uj gen altalaban meg nem eppen olcso, plusz az elozo genre is jon a jatekok 90%-a, par exkluzivot kiveve (bar most lesz akkora szakadek koztuk teljesitmenyben, hogy En abszolut realisnak latom, hogy a ps4 aranyaiban hamarabb fog nyugdijba menni, mint az elodei).

    Szoval kerdes, hogy egy mostani ps4 pro araert cserebe 1,5-2,5 evnyi jatek nalad a megeri-e kategoria, vagy nem. Nyivan megjeleneskor eri meg a legjobban konzolt venni olyan teren, hogy ott ~7 evnyi jatszast kapsz a penzedert, de most igy hirtelen megnezve egy jo allapotu ps4 pro 90-100k korul van, azert 1,5-2,5 evnyi jatek szerintem nem rossz deal. Persze, ha most van egy fat/slim ps4-ed, akkor szerintem se eri meg most pro-t venni, annyival nem ad tobbet.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz TCr #126 üzenetére

    Nem tudom, nekem abban a topikban, ami arrol szol, hogy van uj, hivatalos informacio a kovetkezo generacio hardware-erol nem az a hozzaszolas tunik a legertelmesebbnek, amelyik azt mondja, hogy kit erdekel a hardware. Dehat, kinek mi, na.

    Amugy magaval az allitassal teljesen egyetertek, olyan szempontbol, hogy pont lesz@rom, mi van a dobozban, amig ilyen minosegu jatekok vannak, csak ezt pont egy olyan topikban mondani, ami konkretan ~90%-ban a hardware-rol szol eleg fura elsutni.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz joysefke #135 üzenetére

    "Ne röhögtess, ezek picit módosított PC alkatrészekből összerakott brand gépek. Jelenleg elég kicsi a különbség egy PC és egy konzol között."
    Igen, pont mint egy versenymotor meg egy kinai olcso robogo.
    Azok kozott sincs szinte semmi kulonbseg, hiszen ugyanugy ket kerekuk van, ulesuk, kormanyuk, benzint kell bele tolteni es belsoegesu motor hajtja oket elore. :K

    "Ez igaz, de nem technológia értelemben, hanem marketingben illetve hogy a doboz által generált forgalom kinél csapódik le."
    De. Illetve, nyilvan, is. Persze ha csak a hw-t nezed, akkor akar mar majdnem igazad is lehet, csak azt felejted el, hogy software nelkul a hardware csak egy maroknyi kurva dragan ide-oda toszogatott homok.

    Fejlesztoi szemmel orbitalis kulonbseg van a pc meg a konzolok kozott. Napi szinten dolgozok mindkettovel, hidd el, ezt most nagyon rosszul latod.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #32839680 #146 üzenetére

    Nem csak eleinte... Ne tudd meg, milyen idegesito tud lenni, amikor csinalni akar az ember valami kiserletet (hirtelen jo, de hivatalosan se nem megerositett, se nem cafolt peldanak mondjuk, hogy mennyit szamithat jatekelmenyben, ha VR-ban rendesen fizikai szimulacio van valamire, vagy ilyen elore megcsinalt felig-meddig csalas jellegu script+animacio), aztan egy gyors proof of concept-eles helyett procira optizas van, mert meg a pro cpu-ja is gyengebb, mint egy megfeleloen draga piritossutoe...
    Az alapgeprol nem is beszelve, es ugye olyat meg nem lehet, hogy valami csak pro-ra jelenik meg (se sony, se ms-nel), tehat igazabol teljesen mindegy, hogy kint vannak az erosebb konzolok, mert a gyengebb tesoja ugyanugy limitalja, igy maradunk ott, hogy szebb lehet valami az erosebb gepen, de mas nem. Na, ha a next gen kijon, akkor ezek a limitaciok eltunnek a fejlesztok elol, ha a kiadok csak egy kicsit is hajlandobbak lesznek kockazatot bevallalni, akkor nagyon fasza dolgok johetnek itt a jovoben. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arty #168 üzenetére

    Tehat azt allitottam, hogy gyenge most a CPU, es ez limitalo tenyezo.
    Ebbol sikerult eljutnod ide:
    "tehát a fizika szerinted a cpu miatt hiányzik a gen játékaiból?"

    Nekem meg azonnal eszembe jutott egy hasonlo szintu logikaval megaldott jelenet, talan ismered:
    "Lovag (Sir Bedevere): – Csendet! Aztán tudjátok-e, hogy több módja is van annak, hogy megtudjuk, boszorkány-e?
    Tömeg: – Több is? Mondd el, halljuk, halljuk! Mondd el nekünk is, mi az?
    Lovag: – Mondjátok meg: mit csinálnak egy boszorkánnyal?
    Tömeg: – Elégetik... megégetik!
    Lovag: – És mi egyebet szoktak még elégetni?
    Tömeg: – Több boszorkányt! – Fát!
    Lovag: – Helyes. Miért égnek a boszorkányok?
    Bőrsapkás a tömegből: – Azért, mert fából vannak.
    Lovag: – Úgy van! És hogyan győződhetünk meg róla, hogy ő fából van-e?
    A kaszás a tömegből: – Ha hidat építünk belőle!
    Lovag: – No-no fiam, kőből talán nem lehet hidat építeni?
    A kaszás a tömegből: – Ööö... de igen...
    Lovag: – Elmerül–e a fa a vízben?
    Tömeg: – Nem. Nem, lebeg rajta... – Dobjuk a mocsárba! A mocsárba! Fogjátok meg!
    Lovag: – Csendet! És mondjátok meg nekem, mi lebeg még a vízen?
    Tömeg: – A kenyér! – Alma is! – Picike szikla! – Hulla! – Hasas bankó...
    Lovag: – Na, na, nem... nem.
    Tömeg: – Olaj! – A szöcske, a szöcske!
    Lovag: – Nem, nem, nem!
    Arthur: – A kacsa!
    Lovag: – Ööö... Ez az! Ez az! Vonjuk le a logikus következtetést! No?
    A kaszás a tömegből: – Ha ő... ugyanannyit nyom, mint egy kacsa...
    Lovag: – Hmm. Na?
    A kaszás a tömegből: – ...akkor fából van...
    Lovag: – Következésképpen?
    Tömeg: – Boszorkány! Boszorkány! Mérjük meg!
    Lovag: – A legszebb vasár- és ünnepnapi mérlegemen!"

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Kansas #172 üzenetére

    Mondjuk ez is igaz. :DD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arty #191 üzenetére

    Latom, az oviban nem a szovegertes volt a jeled... :U

    Olvasd el az eredeti hozzaszolast, csak most figyelmesen. Igyekezz eszben tartani, hogy minden mondatot kontextusaban ertelmezunk. Ez a kontextus johet temabol, elozo hozzaszolasbol, elozo mondatbol, elozo mondatreszbol, vagy ezek tetszoleges kombinaciojabol (meg meg amit kihagytam, biztos van meg par dolog, ami meghatarozza egy mondat/mondatresz kontextusat).
    Kitartast es sok sikert kivanok! :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arty #193 üzenetére

    Elnezest, hogy nem tudtam lemenni megfeleloen mely szintre. A munkamat, amit amugy imadok meg nem fogom kockara tenni azert, hogy a szajaba ragjak egy szovegertesben nem tul eros vadidegennek valamit, amit amugy magatol is siman erteni kene.
    Vagy erted, hogy mirol beszelek, vagy nem. Ha igen, akkor minek akadekoskodsz, ha nem, akkor meg ha erdekel, olvass vissza, most meg jobban konrentralva, mert minden benne van, aminek benne szabad lennie, ha meg nem erdekel amugy sem, akkor ismet, minek akadekoskodsz? :)

    Reszemrol lezartam, ennel tobbet, mint amit mondtam, ugyse mondhatok, kevesebbet meg minek, kifejteni meg lusta vagyok, masok lathatoan ertettek. :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák