Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz nubu015 #5 üzenetére

    Nekem az a véleményem, hogy a beforrasztott részegységeknek és a CNC-zett fém háznak jótékony hatása lehet az ezekkel a gépekkel előállítható kép és hang minőségére, ezért nem tudom megvetni érte hogy így alakítják ki a gépeiket.
    A kopó/elhasználódó alkatrészeket persze lehessen cserélni ésszel felfogható költségen, de a bővíthetőséget én nem rónám fel, hiszen jól tartják a készülékek az árukat, ha úgy alakul el lehet adni és egy több rammal, SSD-vel rendelkező példányt lehet helyette vásárolni némi ráfizetéssel.

    Nem vagyok aple fan, nincs is még ilyen gépem, de úgy tűnik a közeljövőben egyre kevesebb dolog fog, windows10-hez láncolni, így nem fordítanék hátat ezeknek a vasaknak sem.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nubu015 #5 üzenetére

    Már nem azért, de ez egy általános trend, egyáltalán nem apple specifikus. A legegyszerűbb áramkörökre is BGA tokozású chipeket raknak, hogy lehetőleg az egész panelt cserélni kelljen, nehogy egy filléres alkatrész cseréjével meg lehessen menteni házilag.

    Amikor egy-két hiba kiderült, ott az esetek többségében az eladott készülékek néhány százaléka volt érintett, csak a klikkvadász szaksajtó szokás szerint az évszázad botrányának próbálta eladni. Így nem csoda, hogy aki tényleg használja is az apple cuccokat, az szarik a szaksajtóra és a fórumhuszárok menetrendszerinti fikaáradatára és azt veszi, ami számára bevált. Ez nem elvakult hívő mentalitás, hanem gyakorlati tapasztalat és józan ész.

Új hozzászólás Aktív témák