Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #81 üzenetére

    nagyíts rá ha nem látod
    január végén amit látsz azt robbanásnak hívják, nem meginddulásnak
    októbertől emelkedik, december végére már megugrott, januárban robbant
    az én elmondásom alapján ősz végétől ritkult a választék, illetve drágulások indultak meg
    eleinte a régi rtx-ek elérhetőek voltak, de sorra tűntek el, miközben az új rtx-ekből szállingózott még
    ugyanígy rdna1 is bőven volt, a kisebb 5500xt-k is
    hétről hétre fogyott az elérhető választék és ezzel együtt emelkedett az ár
    emlékszem mikor találtam egy strix 1650s-t alzán és vmelyik topikban mondtam, mire én rendeltem volna már nem volt egy darab sem ( : akkor az már qrva jó ajánlatnak számított
    ez decemberre már odáig jutott, hogy kb minden régi rtx és alatta levő, régi rdna1 eltűnt
    januártól már alzában sem voltak új rtx dropok, pedig előtte szép adagok estek be heti 1-2x - már rdna2-höz képest, amiből kvázi nagyítóval kellett keresni, de új rtx-ekből volt olyan modell, ami több napig elérhető volt -
    viszont ahogy haladtunk előre az időben, alzán is egyre drágultak az rtx-ek, aztán jöttek az infok, hogy az asus árat emel, és nyilván a többiek is emeltek
    szemléltetés képpen gw 3070 első körökben 230e környéke, a végén már 300e volt, amíg el nem tűnt teljesen
    az is látszik a grafikonon, hogy augusztust végétől indult meg az árfolyam, szeptemberben már sokkal nagyobb mint nyáron volt
    aztán kicsit stagnált, ekkor szállhattak be sokan, de akkor még voltak készletek, volt mivel beszállni anélkül, hogy érintse a gamer szegmenst
    nyilván ahhoz idő kellett, hogy minél több emberke rácsapjon, egész addig amíg kb "robbantak" és onnantól a készlet jelentős része már a bányákban landolt januártól
    ez az időszak volt az, mikor még sok minden elérhető volt normál áron, de hétről hétre egyre kevesebb elérhető modell volt és egy idő után már az árak is megindultak felfelé
    ez nem véletlen egybeesés, vagy a covid, vagy a karácsony....beszippantotta a bánya a kártyákat
    amit sokan felvetettek, jó-jó, de akkor pl egy 1650 ára mért megy fel amivel nem lehet bányászni?
    azért, mert nincs mit, volt olyan időszak hogy 100-200e-ig üres volt a vga kínálat, 80-ért meg volt 1650, akkor azt veszik, amíg az is el nem fogy és abból is hiány nem lsz
    szépen körbeért és begyűrűzött a folyamat, érintve gt 1030-tól top vga-kig mindent
    dupla annyiba került most a gt 1030-am boltban, mint amennyiért december végén vettem
    már akkor mondtam rtx topikban, ha a gt 1030-ak ára is emelkedésnek indul akkor qrva nagy baj van
    meg lehet nézni, alig van elérhető modell, és abból is zömében a leghitványabbak maradtak...és milyen áron adják azokat is
    az amd b@lfaszkodása pedig egy külön történet, egyszerűen túlvállalták magukat, és/vagy a konzol soc-okkal bibi van, ami menet közben derült ki és nagyon rossz a kihozatal
    nv-nél is "mindenki" az új gent várta, abból mégis tudtam volna venni ha akarok több százat túlzás nélkül, amd-ből néhány db is izgi' lett volna, annyira nem volt, de legalább a régi rdna1 amit mr "senki sem akart" ugyanúgy eltűnt a piacról/megdrágult mint az nv kártyák

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák