Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Cathulhu #82 üzenetére

    Tényleg szívből kívánom, hogy legyen igazad! Mármint, hogy én tévedjek.

    Kedves (#84) sh4d0w!

    Tényleg szeretném hinni, hogy igaz, amit az intel állít, de a helyzet az, hogy aki ennyi mindent összelopott, és ennyi mindenkit lefizetett korábban, annak nehezen tudok hinni. Lehet, hogy ez most a karma effektus, hogy a sok rossz egy idő után visszaüt, és a sok jó is. Egyszerűen nehéz elképzelni az intelről, hogy így elbaltázzon valamit. Végig piacvezető volt, most csak úgy egyszerűen feladná? gyakorlatilag a 4. generációt hozzák ki 14 nm-en a 9. gennel, és a skylake-hez képest azért nagy előrelépések történtek, amit valljunk meg őszintén, az AMD eszközölt ki a ryzennel, de valahogy ismerve a profitéhségüket, inkább ezt látom e mögött. Persze, mint írtam, nem biztos, hogy igazam van, és nem tudom, hogy az a jó, ha van, vagy az, ha nincs. ;)

    +1 dolog. Ki sírt milyen modiknak? Én felnőtt embernek érzem magam, és próbálok értelmes párbeszédet folytatni, nem csak elhinni bármit, amit írnak, vagy mondanak, hanem gondolkodni is, ezért vállalom is, ami a vitával jár, és egyáltalán nem éreztem semmit bántásnak, vagy pofonnak, azt érzem, hogy próbálunk beszélgetni. Szerintem ez egyáltalán nem rossz. Higgyétek el, kérlek, hogy az, hogy kifelé mit kommunikál egy cég, az még nem biztos, hogy fedi is a valóságot.

    Miért ment át pl. Raya az intelhez? Lehet, hogy az intel is a GPU-ban látja az igazi jövőt? Azt mondják, és a tapasztalat is ezt mutatja, hogy a GPU-k sokkal hatékonyabban tudnak dolgozni bizonyos területeken. Mi van akkor, ha átmeneti veszteséget nyelnek be azért, hogy később emiatt ne essenek ki a piacról, mert nincs saját GPU-juk? Ez is lehet egy ok az összes többi között, hogy hiány van. Ráadásul kinek jó a hiány? A gyártónak.

    A Processzor ajánló fórumban el nem hinnétek, mennyi intel FAN van, és képesek az emberek 5-10 FPS-ért szinte összeveszni. Ha ez így van, egy ilyen ember mikor vesz meg pl. egy AMD-s laptopot? Szóval a helyzet nem ilyen egyszerű. Inkább kivárják a sor végét, mert tudják, hogy sok az intel párti, és mindig lesz rá kereslet. És ez érthető is, és becsülendő a márkahűség. Bár az is tény, hogy kollégám megvette a 6520/6530-as DELL Latitude-öt, és a spectre/meltdown frissítés után csapnivaló lett a teljesítménye. Nálam 6540-es van, de az se megy olyan jól, mint előtte. Ezt úgysem lehet beadni egy intel FAN-nak. Írhatnak akármit akárkik, láttam a prezentációkat itthon egy virtualizációval kapcsolatos összejövetelen, minden vas gyártó intellel kínált gépet. Az AMD-t meg sem említették, pedig akkor már régóta volt a piacon EPYC.

    A korrupciót pedig a saját szememmel láttam, hogy mindenütt mi megy, így ezt a témát sem szeretném feszegetni. Az nyeri a tendert, aki visszaoszt a pénzből, ráadásul mindneki meg van kenve, így sosem derül ki felsőbb szinteken a valóság. Ott csak 1 dolog számít, hogy hozza a cég a számokat, de a giga multiknál nem mennek le a dolgok mélyére, pedig sokszor érdemes lenne... És még nem is ez a gond, hanem amikor rádhagyják a szemetet, hogy üzemeltesd, az ühyfél is szív, mert csúcsra vannak járatva a profcesszorok, és a RAM-ok is szinte 100%-ra vannak kihasználva, ami azért adatbázisszervereknél elég problémás, és az egész cluster, ami a virtuaális gépek alatt van, adott formájában alkalmatlan a VM-ek futtatására, így pedig nehéz. Aztán új gépeket kell beszerezni, mert a RAM bővítés dárágább, mint az új gépek, plusz nehogy kiderüljön a turpisság. És ez csak érintőleges, és 1 történet. IT-s körökban projekteknél mindenütt ez megy a nagy cégeknél. Próbálja az összes gyártó megkenni a megfelelő embert. És ha te jól döntesz, és nem ezt nézed, akkor néznek rád, mint borjú az újkapura. Az AMD_nek pedig valljuk be őszintén, nem nagyon van erre kerete, de nem is tartja túl etikusnak, ahogy én látom. Hogy frodított helyzetben mit tenne, jó kérdés, sosem volt még fordított helyzetben, de ez mindenképpen emberi kérdés. A ryzen jó széria, elég jól eladja magát, de semmi sem életbiztosítás. HEDT vonalon is volt olyan, aki eladta a 16 magos TR-t, és vett egy 18 magos intelt, mert az AMD szerinte rossz, mert 1 dolog nem ment neki, amiről az általa linkelt oldalon azt írták, hogy a hiba forrása lehet szoftveres is, és még vizsgálják. Ő csak annyit látott, hogy nem működött valami, és mindjárt ráfogta, hoyg az AMD hibája, pedig simán lehet Linux Kernel probléma is. Így pedig elég nehéz szakmai döntéseket hozni. És sok ilyen van. Ez az intel szerencséje. 44-45% alá soha az életben nem menne a piaci részesedésük emiatt, míg az AMD-é simán lehetne 0 is. Meglátásom szerint ezért nem olyan egyszerű ez a kérdés. ;)

    Szóval ezek miatt vagyok szkeptikus ezen hírek hallatán. tehát ha tényleg ez az igazság, akkor jól van, csak nehezen tudo elkézelni. ;)

    Minden jót néktek! ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák