Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Nokia 3210 - felélni az örökséget

    ma A HMD ismét elővett egy klasszikust, hogy újra kiadják. De ismét csalódás lesz azoknak, akik az eredeti modellt is használták. És lehet, hogy másoknak is.

  • Ismét mozgásban a Kingmakers

    gp Továbbra is izgatottan várjuk a játékot, amelyben a középkorba utazunk modern fegyverekkel.

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz atti_2010 #84 üzenetére

    Igen, Te ugrálsz az idő egyenesén, én nem így értettem amit írtam.
    Egyrészt felsorolásom egy mainstream kategóriát jelölt meg, tehát szerver rendszereket nem vettem bele, továbbá nem volt kedvem hajszálpontosan fogalmazni, és még esetleges különféle verziószámú alfákat és bétákat belevenni.

    Abból indulok ki, mint a legtöbben itt, mármint aki 6 éves korában már nyomkodott számítógépet (C64-et): megvolt az XT korszak, majd a 286, 386, stb.. és ezzel párhuzamosan a DOS-ok végeláthatatlan hada, majd egyszercsak úúú, Windows, egér, micsoda dolog, és szépen kezdődött a millió hibaelhárítás és a "haverhoz átmegyek vírust irtani mert hülye hozzá" című dolgok.

    Na, ebből a tapasztalatból aztán végül lett egy ilyen többé kevésbé összeállt lista, és akármennyire szép vagy nemszép, elcsépelt vagy sem, pontosan abban a sorrendben szopott a mezei júzer ezekkel a Desktop oprendszerekkel, ahogy leírtam.

    De egy 7-et ne vess össze egy XP-vel, mert más dimenzió (meg nem is) ;)

    Mindezt a teljesség igénye nélkül, de jöttek a szőrszálhasogatók, valszeg már mindnek fent a Win8, meg mögötte az előző 7-es rendszerről egy backup, mert azért ők sem hisznek még, csak az olimpiára készülnek szájkarate műfajban :D

    Tőlem azt telepít mindenki a gépére amit akar, én biztosan várok a 8-cal még jóóó sokat :) és garantáltan jobban fog menni egy Win 9 (ha így fogják hívni) ugyanazon a cuccon, mint a 8, ezt borítékolom bárkinek.

    A Vista az szar amúgy. De vállalom, hogy idióta vagyok. A Vista szar. :P
    A vélemény meg olyan mint a segglyuk, csak könyörgöm, nem kellene egyből flame-et indítani erre, volt már elég sztem :)

    Aki nagyon nagyokos itt, úgyis tudja, mit csinál. Aki meg nem, az meg úgyis beszopja a 8-cal, nem kell ehhez jósnak lenni. :D

    Tehát a kellő mértékű óvatosság melegen ajánlott és ez az eredeti mondandóm lényege.

  • qad

    senior tag

    válasz atti_2010 #84 üzenetére

    Pontosan, sőt élvezhettem a vista azon előnyét hogy 50-60 Gb adat után sem lassult a rendszer betöltési sebessége majdnem a felére. A vistának mindegy volt hogy 60Gb adat van 1 meghajtón az oprendszer mellett vagy 130Gb, ugyanolyan kb ugyanolyan sebességgel állt fel( az xp meg letérdelt).

  • #95561216

    törölt tag

    válasz atti_2010 #84 üzenetére

    És a Vista gépigénye is lecsökkent Win7 szintre az sp1-el? Csak kíváncsiságból, mert a régi 5-6 éves laptopomon anno a Win7 jobban futott az xp-nél, a Vista meg undorodva fordult el tőle.

Új hozzászólás Aktív témák