Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Gondolom ilyen cégeknél standard - legalább a kiemelten fontos pozíciókban lévő alkalmazottaknál - hogy ha elmegy a cégtől 1 vagy 2 évig nem dolgozhat a konkurenciánál. Persze ezt meg is fizetik neki elvileg. Szóval ha el is megy az Intelhez, nem hiszem, hogy egyik napról a másikra fog történni. Ebben szerintem egyfajta egyetértés lehet legalább a nagyobb tech cégek között, főleg a fejlesztési vonalon.

    Amúgy szerintem itt is erősen jellemző lehet az, hogy nem feltétlenül a vezető az agy az aktuális divízióban, csak ő aratja le a babérokat, ő részben ő felelőssége a kudarc. Ráadásul egy jó vezető igyekszik nem egy nyársat tartani a tűzben, vagyis már menet közben nevelik az utódokat, a tartalékot a fontos pozíciókban még akkor is, ha nincs jele annak, hogy váltani akar.

    Remélhetőleg belsős ember váltja majd, hogy minél kevesebb idő vesszen el, főleg hogy a közepén vannak ezek szerint több termékvonal fejlesztésének is (vega, navi, többféle futó APU) Egy külsős ember maximum csak a részvényesek és az igazgatótanács szemében jó választás. A projektek és a morál szempontjából a belsős ember a tuti. Eleve ha van belsős aki alkalmas lenne rá és mégis a nyakára ültetnek valakit, könnyen lehet hogy egyszerűen lelép és az már sokkal nagyobb probléma a cégnél.

    Most és azonnal olyan emberre lenne szükségük, aki a folyó projektekben azonnal be tud segíteni, vagyis csak belsős jöhet szóba, szerintem.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák