Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz big-J #1814 üzenetére

    Te most amúgy agymotort hasonlítasz középmotorhoz vagy konkrétan mit mivel? 250W-os szabvány pedelec-hez ne hasonlíts jóval erősebb motorokat. Én nem tudom mit vártál, de nem igazán tudom elképzelni, hogy a jelenlegi top pedelec rendszereknél kéne e jobban működő. Abszolút tökéletes bennük a nyomatékszenzor, nagyon jól működik az adaptív fokozat, amikor pedálozás alapján ő dönti el a rásegítés mértékét. A nyomatékot biztos, hogy visszaveszi váltásnál, máskülönben 100km után szakadnának a rajta a kerékpárláncok. Nekem az is tetszik, hogy amikor abbahagyod a pedálozást nem áll le azonnal, hanem még egy kicsit tol. Ez is azért van, hogy meredek emelkedőn, technikás terepen, amikor abba kell hagynod a pedálozást egy pillanatra, ne álljon meg mint a szög. Alacsonyabb fokozaton kevésbé érezhető egyébként. Rendes terepen kéne menned vele, nem egy parkolóban. Akárhogy is próbálkozol, terep bicajt soha nem fogsz tudni úgy megépíteni, ami felveszi a versenyt egy gyári építéssel. Én ennek nem látom értelmét. Ráadásul ami pénzt beleteszel, már az is elég közel van egy jó minőségű, gyári géphez. Nekem tapasztalatom a szabvány pedelec rendszerekkel van, mentem pár kínaival, ezekhez képest egy Bosch vagy Shimano űrtechnika. Sokkal erősebbek, jobbak, finomabb működésűek. Nagy teljesítményű e-bike-al kapcsolatban csak Spitzing-es tapasztalatom van, ezzel mentem többször is, mert a rokonságomban is van egy meg az Eurobike-on is próbáltam, jó jó, de az már motor, feleslegesen erős, meg nehéz az egész szerkezet. Nem kerékpár, nekem meg kerékpár kell. Olyan kerékpár ami technikás, meredek terepen 99%-ban úgy viselkedik mint egy profi analóg Enduro MTB. Országútiban amúgy én sem értem a koncepciót, még ha nem is "az a csodálatos jármű" jut róla eszembe, a flexi karokkal :D. 300Wh akku nagyon kevés lesz szerintem, 500 a minimum egy szabvány pedelec motor mellé. Nagyobb túrákra 1000Wh-val megyek, egy akku a bicón egy a hátizsákban. Ezzel megyek akár 3000m szintet is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák